ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

زمان انتظار گردشگران برای پیگیری شکایات در نوروز 97 به صفر می رسد

 

زمان انتظار گردشگران برای پیگیری شکایات در نوروز 97 به صفر می رسد

 

با تدوین طرح نظارتی و انجام تمهیدات لازم زمان انتظار گردشگران برای پیگیری شکایات در نوروز 97 به نقطه صفر می رسد

به نقل از سازمان منطقه آزاد کیش، علی امیدی دبیر کمیته نظارت بر نرخ کالا و خدمات ستاد نوروزی کیش با اعلام اینکه رسیدگی سریع به شکایات گردشگران مهم ترین اولویت این کمیته است اظهار داشت: با تدوین طرح نظارتی، تقسیم وظایف در حوزه های مختلف و ابلاغ آن به مسئولان بخش های متعدد و جوامع تلاش می کنیم تا به لحظه، پاسخگویی شکایات گردشگران باشیم و مسافران نوروزی بتوانند به محض ارائه شکایت پاسخ اولیه مناسب را دریافت کنند.

علی امیدی با بیان اینکه عملکرد کمیته نظارت بر نرخ کالا و خدمات در دو بخش نظارت و تنظیم بازار دسته بندی می شود اظهار کرد: در بخش نظارت، با فعال کردن جوامع صنفی مرتبط با هر حوزه کیفیت نظارت را ارتقاء دادیم.

وی با اشاره به اینکه نظارت در بخش مواد غذایی و اقلام مصرفی ضروری ساکنان و گردشگران در سوپر مارکت ها، فراورده های دامی، میوه و خشکبار برعهده دبیرخانه کمیته نظارت بر نرخ کالا و خدمات است بیان کرد: نانوایی ها، خدمات اسکان و مراکز اقامتی و پذیرایی، اماکن ورزشی و تفریحی، کلوپ های تفریحات دریایی، و مراکز تجاری و بازارها بخش های مختلفی هستند که نظارت آنها را به ترتیب معاونت فرهنگی و اجتماعی و معاونت گردشگری سازمان، مدیریت تفریحات سالم و نظارت بر اماکن ورزشی، جامعه کلوپ داران و تفریحات دریایی و جامعه بازاریان و بازرگانان بر عهده دارند.

 دبیر کمیته نظارت بر نرخ کالا و خدمات ستاد نوروزی کیش با اعلام اینکه از بیست و پنجم اسفند تا بیستم فروردین همکاران ما از طریق سامانه 124 هر روز از هشت صبح تا ساعت دوازده نیمه شب پاسخگوی شکایات گردشگران تور کیش در زمینه نرخ کالا و خدمات خواهند بود بیان کرد: گردشگران نوروزی می توانند از طریق این سامانه شکایات خود را اعلام کنند. همکاران ما نیز می کوشند تا از طریق ارتباط با مسئولان هر بخش در کوتاهترین زمان ممکن پاسخگو باشند.

وی در بخش تنظیم بازار با بیان اینکه ذخیره سازی مواد غذایی و اقلام ضروری ساکنان و گردشگران با توجه موقعیت خاص جزیره کیش و امکان بارندگی های طولانی و یا طوفان اهمیت خاصی دارد اضافه نمود: با تامین کنندگان اقلام ضروری از جمله فراورده های پروتئینی، میوه و آب آشامیدنی در جزیره کیش جلسات متعددی تشکیل شد و با همکاری سازمان منطقه آزاد کیش از اول اسفند انبارهای مجهزی جهت ذخیره سازی این اقلام در اختیار تامین کنندگان عمده قرار گرفت تا گردشگران با خیال آسوده در جزیره کیش اقامت کنند.

مدیر بازرگانی سازمان منطقه آزاد کیش با اشاره به اینکه برخی اوقات در تعطیلات نوروز شاهد افزایش قیمت میوه در سرزمین اصلی هستیم اضافه نمود: اگرچه امسال ستاد تنظیم بازار نظارت موفقی داشته و شاهد افزایش نرخ میوه نخواهیم بود، اما با توجه به اینکه قیمت میوه در جزیره کیش هم از سرزمین اصلی تاثیر می پذیرد، امسال با برخی تامین کنندگان عمده میوه در سرزمین اصلی هماهنگی های لازم انجام شده تا در صورت افزایش تقاضا بسرعت میوه مورد نیاز جزیره کیش تامین و از افزایش نرخ پیشگیری شود.

وی همچنین از پیگیری های مکرر کمیته نظارت بر نرخ کالا و خدمات جهت تسریع در روند تردد خودروهای سنگین حامل سوخت و یا اقلام ضروری مصرفی ساکنان و گردشگران تور کیش خبر داد و بیان کرد: برای تامین گاز مایع مورد نیاز نیروگاه های جزیره کیش در ایام نوروز مکاتبات لازم انجام شده و می توان گفت با برنامه ریزی مناسب در این خصوص هم با مشکلی مواجه نخواهیم شد.  

دبیر کمیته نظارت بر نرخ کالا و خدمات ستاد نوروزی کیش اضافه نمود: پس از بررسی مشکلات نوروزی سنوات قبل دریافتیم که تمرکز فروشگاه های عرضه اقلام ضروری در نقاط خاص شهری و بی اطلاعی گردشگران از این نقاط، یکی از عمده ترین مشکلات گردشگران بوده است.

 علی امیدی اظهار داشت: امسال با ایجاد یک بانک اطلاعاتی جامع از فروشگاه های عرضه اقلام ضروری از جمله نانوایی ها و حتی محل استقرار واحد های سیار تعمیرگاهی و ارائه این اطلاعات به ستاد نوروزی، گردشگران می توانند به سرعت به اطلاعات ضروری دسترسی داشته باشند. وی با اشاره به بکارگیری اپلیکیشن IKISH با هدف تسهیل و تسریع در روند اطلاع رسانی به گردشگران گفت: تمامی اطلاعات ضروری برای مسافران نوروزی در این اپلیکشین موجود است وبدون شک استفاده از آن، اقامت در کیش را بسیار آسان تر خواهد کرد.

دبیر کمیته نظارت بر نرخ کالا و خدمات ستاد نوروزی کیش همچنین از نظارت گسترده بر روند عرضه ماهی در بازار ماهی فروشان جزیره کیش خبر داد و اضافه نمود: بدلیل افزایش ورود گردشگران، تقاضا برای خرید ماهی در تعطیلات نوروز افزایش می یابد که با هماهنگی اداره شیلات جزیره کیش تمهیدات لازم در جهت نظارت بر کیفیت و قیمت ماهی انجام شده است.

وی در پایان با بیان اینکه بیست و هفت تن از  همکاران دبیرخانه کمیته نظارت بر نرخ خدمات از بیست و پنجم اسفند تا بیستم فروردین در چند نوبت گشت های نظارتی را فعال کرده و در تمام روزهای تعطیل و غیر تعطیل فعالیت خواهد داشت ابراز امیدواری کرد نوروز امسال با تعامل گسترده و برنامه ریزی اصولی بتوانیم میزبانی شایسته برای گردشگران جزیره کیش باشیم.

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما