ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

زلزله شدید سیستان در کیش هم احساس شد

زلزله بسیار شدیدی که امروز سراوان در استان سیستان و بلوچستان را تکان داد به قدری شدید بود که در کیش هم احساس شد ‌. مرکز ژئوفیزیک دانشگاه تهران بزرگی این زمین لرزه را ‌۷.۵ ریشتر و عمق آن را نود و پنج  کیلومتری زمین عنوان کرده  است. ساعت وقوع  این زلزله سه و ربع  امروز اعلام شده .

معاون پژوهشگاه بین‌المللی زلزله‌شناسی، زلزله امروز  را بزرگ‌ترین زلزله ایران در حدود پنجاه سال اخیر ذکر کرد . دکتر زارع با اعلام  اینکه بعد  از 16سال،  مجددا  زلزله‌ای با شدت بالاتر از  هفت  ریشتررا در فلات ایران تجربه کردبم بیان کرد  ا: بزرگ‌ترین زلزله قبلی در ایران زلزله سال سی و شش در سنگچال مازندران با بزرگی هفت و نیم درجه در مقیاس ریشتر بود.  ایشان  کانون زمین لرزه  را سی وشش  کیلومتری شمال گشت و هشتاد و شش  کیلومتری جنوب شرقی خاش و پنجاه و پنج  کیلومتری شمال شرق سراوان ذکر کرد .

خبر گزاری راشا تودی به نقل از مرکز زمین‌شناسی آمریکا گفته  ‌که شدت زمین‌لرزه، 7.8 دهم در مقیاس  ریشتر و عمق آن هشتاد و دو کیلومتری زمین بوده است؛ مرکز  وقوع نیز در 82 کیلومتری شرق خاش بیان شده . این زمین لرزه نه تنها در جزیره کیش بلکه در دهلی و کشورهای حاشیه خلیج فارس نیز احساس شد . مدیر  سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با ذکر  خبر وقوع زمین این زمین لرزه  اعلام کرد پنج تیم ارزیاب اعزامی از شعب شهرستان‌های خاش و سراوان و  پنج تیم امدادی از سایر نقاط  به همراه سه فروند هلی کوپتر  به منطقه مورد نظر اعزام شده اند .

سایت تور کیش به بازماندگان این زمین لرزه تسلیت و برای آنها آرزوی صبر مینماید 

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما