ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

رونق توریسم سلامت رویکرد سازمان منطقه آزاد کیش در حوزه درمان

 

رونق توریسم سلامت رویکرد سازمان منطقه آزاد کیش در حوزه درمان

 

گسترش صنعت گردشگری علاوه بر نقش و تاثیر آن در تبیین هویت ملی، موجب رشد ابعاد گسترده اقتصادی از جمله ایجاد فرصت‌های شغلی، درآمدزایی، کاهش فقر و گسترش عدالت اجتماعی و رفاه در جامعه می‌ گردد که در این بین ﮔﺮدﺷﮕﺮی ﺳﻼﻣﺖ با مزیت های خاص، اهمیتی دو چندان دارد.

به نقل از ایرنا، سازمان جهانی گردشگری (WTO) گردشگری سلامت را به معنای استفاده از خدماتی که به بهبود یا افزایش سلامتی و افزایش روحیه فرد (با استفاده از آب‌های معدنی، آب و هوا یا مداخلات پزشکی) منجر می ‌شود و در مکانی خارج از محل سکونت فرد که بیش از بیست و چهار ساعت است به طول می‌ انجامد، تعریف می کند.

گردشگری سلامت فراتر از گردشگری درمانی است و شعار جهانی توریسم سلامت، امکانات و خدمات در حد کشور‌های جهان اول یا پیشرفته و قیمت ‌ها و هزینه ‌ها در حد کشور‌های در حال توسعه و جهان سوم است.

بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی کیش به عنوان بیمارستان برگزیده سلامت که چندی پیش مفتخر به دریافت لوح و نشان برتر ملی در گردشگری سلامت از سوی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور شد، امروز با مدیریت جامع نگر سازمان منطقه آزاد مصمم به ایفای نقش بارزتر در حوزه صنعت توریسم سلامت است.

بر این اساس استفاده از ظرفیت ها در بهبود و سلامت گردشگران خارجی و داخلی، تعامل با کشورهای هدف، آژانس های گردشگری سلامت، ارتقاء تجهیزات و نیروی انسانی در بیمارستان کیش مورد توجه جدی قرار دارد. رئیس بیمارستان کیش توانمندی پزشکان ایرانی، امکانات خوب بیمارستان کیش، ارزان بودن عمل جراحی زیبایی در کشور به نسبت کشورهای خارجی، عدم نیاز به روادید و شرایط مناسب آب و هوایی جزیره را از مزایای انجام جراحی زیبایی در کیش خواند.

دکتر محمد خلخالی رئیس بیمارستان کیش در روز یکشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تاکنون بیماران متعددی از چند کشور برای انجام عمل جراحی و خدمات زیبایی مانند کاشت مو، جراحی بینی و تناسب اندام به این بیمارستان مراجعه کرده اند و همچنین افزود: عمل‌های جراحی مشابهی که سابق بر این در بیمارستان کیش انجام شده از طریق سایت‌های خبری و شبکه‌های اجتماعی اطلاع رسانی شده است که بسیاری از گردشگران خارجی از این شبکه‌ها، اطلاعات پزشکی را در خصوص بیمارستان کیش کسب می‌کنند.

دکتر مهران روشن مدیر فنی بیمارستان فوق تخصصی کیش نیز معتقد است که وضعیت خدمات، امکانات و از همه مهمتر تبحر و توانایی پزشکان کشورمان در کنار هزینه های مناسب درمانی موجب شده تا در حوزه گردشگری سلامت با اقبال خوبی روبرو باشیم و اظهار کرد: قابلیت های بیمارستان فوق تخصصی کیش موجب شده تا در نیمه اول امسال پانزده مورد جراحی در جهت توریسم سلامت در این مرکز درمانی انجام گیرد.

سالانه به طور متوسط بیش از یک میلیون و هفتصد هزار نفر گردشگر داخلی و خارجی از این جزیره مرجانی بازدید و از ظرفیت های مختلف طبیعی، تفریحی و گردشگری تور کیش استفاده می کنند.

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما