ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

رشد ورود گردشگران از مسیر دریایی به کیش

 

رشد ورود گردشگران از مسیر دریایی به کیش

 

با ورود بیش از سی و نه هزار مسافر، آمار گردشگران دریایی کیش در فصل پاییز رشد سه در صدی را در مقایسه با سال گذشته تجربه کرد.

به نقل از سازمان منطقه آزاد کیش، در سال جاری در طول سه ماهه پاییز سی و نه هزار و دویست و نود و سه مسافر از بنادر چارک و لنگه وارد جزیره کیش شدند که در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته که آمار ورود مسافران تور کیش از مسیر دریایی سی و هفت هزار و نهصد و هشتاد و دو نفر بوده است رشد سه درصدی را نشان می دهد.

در همین مدت دویست و شصت و دو هزار و هشتصد و سی و دو تن کالا شامل کالاهای تجاری، لوازم حفاری، مصالح ساختمانی، مواد غذایی، مواد سوختی و کالاهای متفرقه از بنادر داخلی به کیش وارد و بیست و چهار هزار و صد و دو تن کالا از کیش به بنادر داخلی فرستاده شده است.

همچنین در سه ماهه پاییز سال جاری چهارده هزار و هشتصد و شصت و شش تن کالا از بنادر خارجی به کیش وارد و یک هزار و دویست و نود و هشت تن کالا از بندر کیش به بنادر خارجی صادر شده است.

بر اساس آمارها، در این مدت بندر کیش محل ورود یازده هزار و هفتصد و هفت وسیله نقلیه و خروج یازده هزار و دویست و سیزده خودرو شامل انواع کامیون، ماشین آلات، خودروهای سنگین و سواری بوده است. همچنین در طول این سه ماه، پنجاه و شش هزار و دویست و نود و چهار مسافر از خدمات شناورهای تفریحی و گشت دور جزیره بهره مند شدند و سیصد و چهل و دو نفر نیز از بندر کیش به جزیره هندورابی سفر کرده اند که آمار مسافران هندورابی نسبت به سه ماهه پاییز در سال گذشته رشد بیست و هشت درصدی را تجربه کرده است.

بندر تجاری کیش در شمال شرقی جزیره واقع شده و با توجه عدم دسترسی به حمل و نقل جاده‌ای، شاهرگ حیاتی در حمل و نقل کالا به کیش محسوب می‌شود.

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما