ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

راه اندازی شربت خانه شهر تاریخی حریره با هدف معرفی آثار باستانی کیش

 

راه اندازی شربت خانه شهر تاریخی حریره با هدف معرفی آثار باستانی کیش

 

شربت خانه شهر تاریخی حریره با هدف معرفی آثار تاریخی و میراث فرهنگی کشورمان با حضور دکتر جیرفتی شروع به کار کرد.

به نقل از سازمان منطقه آزاد کیش دکتر جیرفتی در مراسم افتتاحیه شربت خانه ایرانی شهر تاریخی حریره کیش در مورد طرح های در دست اقدام در این مجموعه تاریخی برای افزایش جذب گردشگر تور کیش اظهار کرد: راه اندازی شربت خانه شهر تاریخی حریره برای رونق بیشتر گردشگری کیش انجام شده است.

دکتر جیرفتی در ادامه بیان کرد: این شهر از آثار قدیمی و ارزشمند جزیره کیش است و آثار میراثی ظرفیتی ارزشمند و بهترین راه برای معرفی فرهنگ یک منطقه به گردشگران تور کیش محسوب می شود که چنانچه با اجرای طرح های جذاب در معرض بازدید قرار گیرند گردشگری رونق بیشتری پیدا می کند و همچنین اضافه نمود: با توجه به اینکه شهر باستانی حریره با وجود زیبایی و ارزش تاریخی عاری از امکانات و محلی برای استقرار بازدید کنندگان بود به همت معاونت گردشگری سازمان طرح جامعی برای جذب گردشگر تور کیش و استقرار آنها در این شهر مدون شد که با راه اندازی این شربت خانه گام اول در این راستا برداشته شده است.

معاون اقتصادی سازمان منطقه آزاد کیش با بیان اینکه شربت خانه شهر باستانی حریره مرحله اول از طرح توسعه این منطقه تاریخی است اضافه نمود: قسمت های دیگری بعنوان طرح جامع در این شهر ایجاد خواهد شد که برخی نیاز به ایجاد زیر ساخت دارد، با اجرای کامل طرح، شهر تاریخی حریره در چرخه گردشگری کیش قرار خواهد گرفت.

دکتر جیرفتی با اعلام اینکه در آینده ای نه چندان دور آب انبار سنتی حریره به مرکز گردشگری تبدیل خواهد شد بیان کرد: این قسمت هم پاتوقی برای گردشگران تور کیش خواهد بود که در انتهای بازدید از جاذبه های گردشگری کیش، ضمن استراحت در آن با جاذبه های تاریخی این جزیره بیشتر آشنا شوند.

دکتر جیرفتی بیان کرد: بهره برداری از تمام طرح های مد نظر یکسال زمان نیاز دارد و فازهای مختلف به مرور وارد چرخه گردشگری خواهد شد.

شایان ذکر است شهر باستانی حریره مربوط به قرن پنج تا ده هجری قمری است و در شمال جزیره کیش واقع شده و این اثر در تاریخ یکم شهریور ماه سال 1376 با شمارهٔ ثبت 1886 به‌ عنوان یکی از آثار ملی ایران ثبت شده است.

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما