ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

دیدنیهای دبی

  

پارک واید وادی دبی

همانطور که از اسم پارک واید وادی مشخص است این پارک قرار است محیطی سراسر هیجان و نشاط را برای بازدید کنندگانش ایجاد نماید . پارک واید وادی دبی از امکانات روز دنیا برای ایجاد چنین فضایی استفاده کرده . وسعت واید وادی پنج هزار متر است و بین ساحل جمیرا بیچ و برج العرب واقع شده . مهندسی فضای پارک به شکلی است که شما بتوانید از بیش از بیست و سه وسیله سرگرمی طراحی شده در امتداد هم استفاده نمایید . سرسره های مرتفع و پر هیجان و دو قسمت ویژه موج سواری از جذابیت های ویژه پارک به حساب میایند . یکی از هیجان انگیز ترین قسمتها در این پارک سرسره سرعت است که در این سرسره سرعت شما به بیش از هشتاد کیلومتر در ساعت خواهد رسید و شما یک سقوط سی و سه متری نفس گیر را تجربه خواهید نمود . این سرسره بعد از مشابه خود در آمریکای شمالی بلند ترین سرسره تفریحی دنیا به حساب میاید . .

شایان ذکر است در طراحی این پارک از افسانه قدیمی سند باد ایده برداری شده و از همین روست که   این پارک آبی، جایزه بهترین طراحی پارک های آبی را از طرف انجمن نوآوری در ساخت پارک های آبی نصیب خود کرد . 

 


 دبی مال

بزرگترین مال یا مرکز خرید دنیا همین دبی مال میباشد که درست مقابل بلند ترین برج دنیا یعنی برج دبی قرار گرفته .یکی از جاذبه های دبی مال رقص آب است که توسط فواره های تعبیه شده در این مرکز تجاری اجرا میشود . آکواریوم زیبای دبی مال نیز یکی دیگر از دیدنیهای این مرکز خرید است . اما در هوای گرو و شرجی دبی تنها چیزی که انتظارش را ندارید پیست اسکی است !! در دبی مال یک پیست اسکی مصنوعی وجود دارد که دمای آن زیر صفر است و شما میتوانید با استفاده از برف های مصنوعی کمی در این شهر فوقالعاده گرم از سرما و برف بازی لذت ببرید 

 


 تور صحرا

 نمیشود به دبی رفت و از تور صحرا یا سافاری چشم پوشی کرد . این تور یکی از اصلی ترین جاذبه های دبی است که از جند ساعت تا جند روز برگزار میشود . ساده ترین شکل این تور بدین صورت است که شما بعد از ظهر با خودروهای شاسی بلند به طرف صحرا حرکت میکنید و به گشت و گزار در دل کویر میپردازید . سپس در کمپ های ویژه از شما پذیرایی میشود و شما میتوانید کمی در آرامش کویر به استراحت بپردازید . البته در این میان برنامه های متنوعی از طرف کمپ برای میهمانان برگزار میشود مانند موسیقی های زنده و...

 پس از یک بعد از ظهر پر هیجان در میان تپه های شنی کویر این تور در ساعت حدود 10 شب به پایان میرسد .


مسجد جمیرا دبی

  مسجد جمیرای دبی یکی از دیدنیها و از جاذبه های تاریخی مدهبی این شهر به شمار میرود . این مسجد از زیباترین مساجد دبی بوده و دارای معماری خاصی است . گنبد مسجد جمیرای دبی دارای گنبد شانزده متری و دو مناره چهل متری است . در داخل مسجد نیز یک منبر زیبا نصب شده .

  از دیگر زیباییهای این مسجد نورپردازی زیبای آن است که در غروب نمای خاصی به این مسجد میدهد . زیبایی این مسجد به گونه ایست که نمای مسجد در طراحی اسکناسهای درهم کشور امارات  نیز به کار رفته است .

   


  پیست اسکی دبی‌

   اسکی در یکی از گرم ترین و شرجی ترین شهر های دنیا شاید لذت خاص خود را داشته باشد . پیست اسکی دبی‌ که با هزینه بسیار زیاد در فضایی سرپوشیده ساخته شده دارای پنج دور میباشد . طولانی ترین دور این پیست چهارصد متر و با شیبی در حدود شصت متر میباشد .

  در پیست اسکی دبی ضمن اینکه اسکی بازان و اسنوبورد سواران حرفه ای مشغول ورزش هستند کودکان و خانواده ها نیز میتوانند از برف بازی لذت ببرند . دمای این پیست زیر صفر تنظیم شده و شاید تنها جایی در دبی باشد که شما نیاز به پوشیدن لباس گرم دارید .

  این پیست مانند سایر پیستهای مدرن دنیا به تله کابین و سایر امکانات روز مجهز میباشد .

  


  موزه دبی

  موزه دبی از جاذبه های تاریخی دبی و یکی از قدیمی ترین بناهای شهر دبی میباشد .موزه دبی در قلعه ای بنا شده که پیشتر برای محافظت از شهر در برابر مهاجمین ساخته شده بود و بعد ها به عنوان مقر حکومت ، انبار مهمات و یا زندان نیز از آن استفاده میشد .

  در این موزه آثاری از قبیل نقشه های قدیمی شهر دبی و کشور امارات ، ابزار آلات موسیقی سنتی این کشور مانند طبل ، فلوت چنگ ، سلاح های قدیمی مانند شمشیر ، خنجر ، نیزه و... در معرض دید عموم قرار میگیرد .

  بنای خود قلعه نیز به نوبه خود تاریخی و باستانی است . ستونهای این قلعه از تیرهای چوبی ساخته شده و دیوارها نیز از هرجان های دریایی که بوسیله آهک به یکدیگر چسبیده اند . سقف قلعه نیز برای اینکه سبکتر باشد از برگهای بزرگ نخل و گج ساخته شده .

  


  

برج خلیفه دبی

برج خلیفه در حال حاضر مرتع ترین سازه دنیا میباشد . ارتفاع این آسمان خراش بیش از هشتصد متر و یا با احتساب آنتن برج بیش از یک کیلومتر میباشد . این برج با هزینهسرسام آوری توسط شیوخ این شهر ساخته شد و در سال 2010 افتتاح گردید .

  اگر چه در برخی از کشورها تلاش برای ساختن بنایی مرتفع تر از برج خلیفه آغاز شده لیکن تاکنون برج خلیفه رکورد دار مرتفع ترین سازه ساخت بشر میباشد .

  کاربری برج خلیفه دبی اداری ، تجاری ، مسکونی و تفریحی بوده و در ساخت آن از پیشرفته ترین تکنولوژی روز دنیا استفاده شده . در حال حاضر این برج یکی از جاذبه های گردشگری شهر دبی به شمار میرود .

 

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما