ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

نجات ماهیان به جای ماهیگیری در کیش

 

کیشوندان . مسافران اینبار به جای ماهیگیری برای  نجات ماهیان گیر افتاده  درحوضچه بندرگاه به رقابت میپردازند . روابط عمومی سازمان منطقه آزاد کیش اعلام کرد ، دربزرگداشت  هفته گردشگری رقابت  " نجات ماهیان " برپا خواهد گردید و  شرکت کنندگانی که بیشترین ماهی را از حوضچه نجات دهند برنده مسابقه خواهند شد.

 دوستداران  به حضور  دراین رقابت می توانند با هرنوع وسیله مجاز صید ماهی فردا ساعت 15 درمحل حوضچه  جدید بندرگاه حضور یابند .نماینده انجمن ماهیگیری درآب های شور درجزیره کیش هم  به عنوان داور این رقابت ها انتخاب گردیده است

 رقابت  نجات ماهیان گیر افتاده  درحوضچه بندرگاه کیش با هدف ترویج شعار امسال سازمان جهانی جهانگردی یعنی همان  " گردشگری، آب وحفاظت از آینده مشترک ما " اجرا خواهد گردید و  ضمن  به وجود آوردن  لحظات پر هیجان  وشاد برای خانواده ها، روش جدیدی  را برای ارتباط با محیط زیست و حفظ طبیعت وموجودات زنده خلق میکند . 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

مسابقات ماهیگیری کیش

همزمان با  هفته گردشگری رقابت ماهیگیری روز گذشته  یکشنبه  در سواحل چشم نواز و مرجانی  جزیره کیش برپا شد. 

روابط عمومی سازمان منطقه آزاد کیش گفت ، در این رقابت  که عصر یکشنبه با شرکت بالغ بر هشتاد نفر از کیشوندان و مسافران برپا شد دوستداران ورزش مفرح ماهیگیری   با انواع قلاب به صید ماهی پرداختند.

در انتها هم  به اولین شرکت کننده ای  که موفق به صید ماهی گردید  و نیز  صیادان بلند ترین ماهی ، سنگین ترین ماهی و بیشترین ماهی  هدایایی  تفدیم گرید

شایان ذکر است به مناسبت هفته گردشگری که از پنجم  تا دوازدهم  همین ماه  علاوه بر مسابقات ماهیگیری  برنامه های متنوع ورزشی از جمله مسابقات پینت بال ، جت اسکی ، اتومبیل رانی ، مچ اندازی و همایش پیاده روی خانوادگی در جزیره کیش برپا خواهد گردید . 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

اختلاس در تهران ، دستگیری در کیش

شخصی  که حدود هفت  سال به دلیل  اختلاس 2 میلیارد و هفده  میلیون ریالی از دست قانون فراری بود چند شب پیش  در جزیره کیش بوسیله  ماموران آگاهی دستگیر گردید .

معاونت دایره حسابداری که از بانک های دولتی امیریه تهران که در سال 85 با  فروش اوراق بهادار دست  به اختلاس دویست و هفده میلیون تومان و پرداخت ده  میلیون تومان چک بلامحل کرده و متواری می شود ، مطابق  با رای دادگاه متهم محکوم به هفت  سال حبس تعزیری و تعلیق  دائم از پست های دولتی  و دو برابر مبلغ اختلاس به یعنی چهارصدو سی و چهار میلیون  تومان جریمه  نقدی در حق دولت محکوم شده است.

در این رابطه  بوسیله  منابع و مخبرین محل وی شناسایی شد ، و مشخص شد که او  هفت  سال است متواری شده  و حدود یک سال است که با هویت جعلی الکس به عنوان مدیر یک رستوران در یکی از هتل های جزیره کیش به صورت مخفیانه زندگی می کند.

ماموران پلیس آگاهی با هماهنگی مقام قضایی در یک او  را دستگیر و به پایگاه پلیس آگاهی کیش منتقل کردند  اقدامات پلیسی لازم را به عمل آوردند .شایان ذکر است  متهم به بزه انتسابی خود اعتراف و با قرار قانونی و مقدمات اولیه به تهران منتقل می شود.

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

کیش ، بهشت گردشگری خانواده ها

 

مدیرعامل جدید منطقه آزاد کیش با گوشزد کردن  اهمیت توسعه ظرفیت های گردشگری اعلام کرد : این منطقه را به بهشت گردشگری خانواده ها مبدل خواهیم نمود

روابط عمومی سازمان منطقه آزاد کیش به نقل از این مقام مسئول اعلام کرد  : در طرح جامع توسعه مناطق آزاد کشور، منطقه آزاد کیش با محوریت گردشگری بسط خواهد یافت  و گردشگری طبیعی ، آبی و علمی (به عنوان منطقه نمونه برگزاری  همایش های ملی  و بین المللی) ، گردشگری تندرستی  و ورزش با ساخت کلینیک ها و بیمارستان های فوق تخصصی و درمان  بیماران سایر کشورها محور این توسعه خواهد بود .

 ایشان  در کنار این موارد  جذب و افزایش گردشگران خارجی را محتئز اهمیت  دانسته و افزودند  : کیش به جایگاه واقعی در صنعت توریزم  می رسد و باید جزیره زیبای کیش به همه مردم دنیا بشناسانیم . کیش با هجده  کیلومتر ساحل بسیار زیبای در حوزه تورهای دریایی و جذب گردشگر توسعه خواهد یافت.

وی با بیان این که مناطق آزاد بودجه دولتی ندارد ، گفت: با همکاری بخش خصوصی ، طرح های متنوعی اجرا می شود و با درآمدهای حاصل شده زیربناها را تقویت خواهیم کرد ، هدف ما ایجاد محیط سالم برای سرمایه گذاری و تقویت طرف های تقاضای خدمات گردشگری است.

  وی همچنین از استاندارد سازی هتل ها خبر داد و گفت: با طرح های توسعه فرهنگی تلاش می کنیم ، کیش به قطب منطقه ای گردشگری با رویکرد احترام به خانواده ها تبدیل شود.

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

برپایی برنامه هاي هفته گردشگری

 

 جشنواره گردشگری  همزمان با هفته گردشگری و به مناسبت روز جهانی جهانگردی از پنجم  تا یازدهم مهرماه جاری در برج میلاد تهران برپا خواهد گردید .

 روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی گفته  :  در روز اول  از هفته گردشگری یعنی پنجم همین ماه  ، که با نام   گردشگری و آب، حفاظت از آینده مشترک  معرفی شده  مدیران کل میراث فرهنگی استانها به عنوان سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه در همه کشور  با موضوع گردشگری و اهمیت  توجه ویژه  به این صنعت فرهنگی سخن خواهند گفت .

 ضمنا   نمایشگاه معرفی جاذبه های گردشگری  با شرکت بیش از سی استان  ، دست اندر کاران بخش خصوصی و تعاونی ،  سازمانهای مردم نهاد و مطبوعات  تخصصی در صنعت گردشگری  آغاز  و  تواناییها  و قابلیتهای  کشور در قالب غرفه های مختلف در معرض دید عموم قرار خواهد گرفت .

 ویژه برنامه پاکسازی نمادین پنجاه  غار در کل  کشور با هدف روشن نمودن اهمیت  حفظ و نگهداری  از طبیعت و رونق گردشگری طبیعی  از دیگر برنامه های روز اول  هفته گردشگری خواهد بود ؛ در ارتباط با همین برنامه تور ویژه خبرنگاران با مقصد غار رود افشان در استان تهران اجرا خواهد گردید .

 اما جشنواره بزرگ هفته گردشگری  نیز در روز بعد از آن  یعنی  برابر با ششم مهر ماه که با عنوان گردشگری پایدار، آموزش و رسانه  به شکل  رسمی افتتاح شده و برنامه های مختلف فرهنگی و هنری  تا یازدهم مهر همه روزه از ساعت چهار بعد از ظهر اجرا خواهد گردید .

 اجرای شب فرهنگی استانهای سراسر کشور با موضوع ارائه  آداب و رسوم ، مراسم آئینی و سنتی ، اجرای موسیقی زنده  سنتی و نواهای محلی و عرضه محصولات فرهنگی و گردشگری ، عرضه صنایع دستی و سوغات محلی و برپایی سیاه چادرهای عشایر در محوطه برج میلاد و همچنین در حاشیه دریاچه شهدای خلیج فارس در منطقه بیست و دو  از جمله برنامه های "جشنواره هفته گردشگری" خواهد بود  که با شعار از  طهران تا تهران برپا خواهد گردید .

بازدید سفرا و مقامات سیاسی کشور های دیگر  از جشنواره و نمایشگاه بزرگ هفته گردشگری و بحث و تبادل نظر  با دست اندر کاران و مسئولان گردشگری ایران  ، افتتاح  مدرسه پاییزه دانشگاه علم و فرهنگ،  برپایی  کارگاه آموزشی  گردشگری ومنابع و مسائل آب کشور  در محل موزه ملی و همچنین  برپایی  نشست راهنمایان تور در محل ارگ آزادی  از دیگر برنامه های این روز خواهد بود

 ضمنا  در این روز زنگ گردشگری در مدارس سراسر ایران به صدا در خواهد آمد  و تعدادی  از مسئولان  و دست اندر کاران صنعت گردشگری ضمن حضور در مدارس در ارتباط با  اهمیت این صنعت با دانش آموزان گفتگو میکنند.برگزاری همایش تجلیل از فعالان و دست اندر کاران  صنعت گردشگری با شرکت  رئیس جمهور از برنامه های روز بعدی  از هفته گردشگری یعنی  هفتم مهرماه است  روز   گردشگری، اشتغال و حماسه اقتصادی  نام دارد .

 چهارمین روز یعنی روز گردشگری، جوامع محلی و صیانت از منابع آبی نیز شاهد اجرای  هفتمین جشنواره بین المللی اقوام ایران زمین در استان گلستان به مدت چهار روز خواهد بود  و همایش «گردشگری و اکوتوریسم آبی و تلاش برای حفاظت» هم از سایر برنامه های آن خواهد بود

 برپایی نمایشگاه عکس، تجهیزات و صنایع وابسته طبیعت گردی و نیز معرفی فعالیت های دست اندر کاران طبیعت گردی در کنار برپایی کارگاه های آموزشی از دیگر رخدادهای این روز است. اما یازده مهر  و روز پایانی  هفته گردشگری هم روز  گردشگری، هنرهای سنتی و میراث معنوینام خواهد داشت و  تفاهم نامه گردشگری با انجمن ورزشهای همگانی منعقد می شود.