ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

دهمین گروه جوجه لاک پشت های کیش متولد شدند

 امسال دهمین گروه از جوجه لاک پشتهای جزیره کیش متولد شدند . این خبر را روابط عمومی سازمان منطقه آزاد کیش اعلام کرد و افزود در طرح آمارگیری سازمان محیط زیست منطقه آزاد کیش هفده لانه لاک پشت تگ زده شد و از این هفده لانه تا کنون ده لانه جوجه هایش متولد شدند  که این رقم به بیش از پانصد جوجه لاک پشت میرسد .

شایان ذکر است در دهمین لانه که لاک پشت مادر برای اول اردیبهشت تخم ریزی کرده بود هشتاد و سه جوجه متولد شدند که این مرحله حدود دو ماه به طول انجامید و در طول این مدت لانه تحت مراقبت محیط زیست کیش قرار داشت .

پس از تولد جوجه لاک پشت ها این جوجه ها اندازه گیری شده و تست های لازم به عمل میاید و سپس روانه خانه اصلی خود یعنی سواحل زیبای کیش خواهند شد . با توجه به اینکه این گونه از لاک پشتها گونه در خطر انقراض اعلام شده اند تلاشهای زیادی در سالهای اخیر برای مراقبت از این گونه کمیاب آغاز شده

این حیوانات زیبا علاوه بر اینکه نقش بی بدیلی در اکوسیستم خاص منطقه کیش از جمله سلامت مرجانها دارند یکی از جاذبه های گردشگری کیش نیز به شمار میروند . عزیزانی که مایلند از این لاک پشتها از نزدیک بازدید کنند میتوانند با شماره  تماس گرفته 07649318265 با محیط بانان منطقه هماهنگی های لازم را به عمل آورند .

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما