ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

در مورد هواپیمایی «کیش ایر» بیشتر بدانید

شرکت هواپیمایی کیش در سال 1371 تاسیس شده و یک شرکت هواپیمایی خصوصی در منطقه آزاد کیش به شمار می رود. گسترش فعالیت های جزیره کیش هدف اصلی ایجاد این شرکت هواپیمایی بوده است. این شرکت زیر مجموعه های سازمان منطقه آزاد کیش می باشد که فعالیت خود را با اجاره کردن 2 فروند هواپیما آغاز کرده است. کیش ایر در سطح داخلی و برون مرزی در سال های گذشته پروازهای متعددی را داشته است.

تاریخچه شرکت هواپیمایی کیش ایر

با تغییر مدیریت، بهره گیری از کارمندان و متخصصان ماهر و مجرب، فعالیت مداوم به همراه رعایت اصل صرفه جویی شروع و به پیشرفت های بازرگانی، عملیاتی، فنی و پشتیبانی از اواخر سال 1376 این شرکت رونق چشم گیری داشت.

پس از اینکه این شرکت سختی ها و فشارهایی را متحمل شد پیشرفت کرد و ناوگان خود را افزایش داد. همچنین با خریداری کردن 2 فروند هواپیمای ایرباسA320، 7 فروند هواپیمای بوئینگ MD و 3 فروند هواپیمای فوکر 100 و به عضویت IATA نتیجه فعالیت و تلاش مدیران این شرکت می باشد. شرکت هواپیمایی کیش ایر توانست نام خود را به عنوان اولین شرکت هواپیمایی ایران که دارای گواهینامه استاندارد ایمنی هوانوردی IOSA است، ثبت کند.

هم اکنون تعداد هواپیماهای فعال این شرکت به 13 فروند هواپیما رسیده است که از جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد:

2 فروند هواپیمای Airbus A321  با میانگین سنی 10.3 سال، 2 فروند هواپیمای Airbus A320 با میانگین سنی 17.7 سال، 7 فروند هواپیمای بوئینگ MD- 82/ 83 با میانگین سنی 24.9 سال و 3 فروند هواپیمای فوکر 100 با میانگین سنی 22 سال که یکی از آن ها زمین گیر است.

کلاس پروازی

در ابتدا تمامی پروازهایی که از سوی این شرکت ارائه میشد تنها در کلاس پروازی اقتصادی بودند. ولی بعد از رضایت مسافران و کیفیت سفر در دو مسیر تهران- کیش- تهران و تهران- مشهد- تهران کلاس پروازی بیزینس ارائه شد.

مقصدهای داخلی و خارجی

پروازهایی که به مقاصد داخلی در این شرکت دسترسی دارد شامل موارد زیر است:

شیراز، اصفهان، جزیره کیش، مشهد، رشت، کرمانشاه، عسلویه، ابوموسی، یزد، آبادان، بندر عباس و تبریز.

از مقاصد خارجی نیز می توان به موارد زیر را در نظر گرفت.

ترکیه (استانبول)، امارات متحده عربی (دبی)، سوریه (دمشق)، عمان (خصب)، عراق (بغداد) و جمهوری آذربایجان (باکو).

مسیر هایی نظیر تهران- ایروان- تهران، تهران- تفلیس- تهران، تهران- کیف- تهران، شیراز- تفلیس- شیراز، بوشهر- تفلیس- بوشهر، تهران- اسپارتا- تهران، تهران- ازمیر- تهران، تهران- دنیزلی- تهران و تهران- ارومیه- تهران، جزء پروازهایی هستند که در عید سعید فطر سال 1396 راه اندازی شده است.

از سوانح هوایی که در تاریخچه شرکت هواپیمایی کیش ایر اتفاق افتاده می توان وجود نقص فنی در هواپیمای فوکر در بهمن ماه 1382 که کنترل آن از دست خلبان خارج شده و با دماغه به فرودگاه شارجه برخورد می کند اشاره کرد. 3 سرنشین از 45 نفر در این حادثه جان سالم بدر بردند.

چند نقص فنی از کیش به سمت تهران، کیش به مقصد اصفهان و پرواز کیش- یزد اتفاق افتاده ولی خوشبختانه بدون خسارت مالی و جانی بوده است.

کیترینگ هواپیمایی کیش ایر

با در نظر گرفتن سلیقه و ذائقه همه مخاطبان خود که ملیت های مختلف را در بر می گیرد، سعی دارد خدماتی با کیفیت، سالم و بهداشتی را ارائه دهد. در طول 20 سال با بهره گیری از تکنولوژی مدرن و به روز و رعایت نمودن استانداردهای جهانی این شرکت سرلوحه کار خود قرار داد تا به هدف خود یعنی رسیدن به بالاترین کیفیت در مواد و خدمات، برسد. در تهران و جزیره کیش 2 شعبه شرکت هواپیمایی کیش ایر دارد که روزانه 10 هزار سرویس غذایی را نه تنها برای مسافران و کادر پرواز و خدمه خود، بلکه برای کارکنان شرکت های هوایی داخلی و بین المللی در نظر گرفته است. برخی از ویژگیهایی که خدمات کیترینگ این شرکت را ممتاز کرده، مواد اولیه تازه ای هستند که توسط آزمایشگاه های مرجع تایید شده از سوی وزارت بهداشت و وجود 100 کارمند ماهر و متخصص هستند.

ترانسفر فرودگاهی

شرکت کیش ایر برای بهبود و ارائه هر چه بهتر خدمات خود، ترانسفر فرودگاهی را به عنوان یک خدمت مکمل با اهداف زیر در نظر گرفته است:

-افزایش رضایت مسافران

-دادن خدمتی نو در صنعت هوایی

-ایجاد جذابیت جانبی

-ارائه پکیج مسافرتی برتر.

این خدمات توسط تاکسی بی سیم تهران بصورت شبانه روزی در طول 7 روز هفته به شهروندان تهرانی ارائه می گردد. از دیگر مواردی که این شرکت را ممتاز کرده است، کسب گواهینامه ­ی ایزو 2000- 9001 در صنعت حمل و نقل به عنوان اولین شرکت، دریافت گواهینامه ایزو 2010- 1004 در زمینه رضایت مشتری برای نخستین بار در عرصه حمل و نقل، بهره گیری از سامانه اطلاع رسانی لحظه ای و سیستم پرداخت الکترونیک می باشد.

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما