ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

جشن تولد  لاک پشت ها  در کیش

  با پیگیری برنامه  حفاظتی محیط زیست کیش ، تعداد  لاک پشت های به دنیا آمده  در کیش در طول پنج سال از رقم هفت هزار لاکپشت عبور کرده .   به گزارش روابط عمومی سازمان منطقه آزاد کیش  ، با پیگیری برنامه   حفاظت از لاک پشتهای  پوزه عقابی و سبز که چند سال پیش آغاز شد بیش از هفت هزار جوجه لاک پشت شناسایی و راهی دریا شدند . گفتنی است ماه گذشته نیز هشت لانه لاک پشت در کیش شناسایی و محافظت شد .

این طرح که توسط اداره محیط زیست پیگیری میشود حفاظت از لانه لاک پشت ها در برابر حوادث طبیعی ، انسانی و صید غیر مجاز توسط سودجویان و در نهایت هدایت آنها به دریا را در بر میگیرد.پایان ذکر است  در طول 5 سال گذشته تعداد هفتاد و سه  لاک پشت در کیش  نشانه گذاری شده اند که بیست و پنج  قطعه آنها  بیشتر  از 1 مرتبه به سواحل کیش بر گشته اند .

ذکر این نکته نیزخالی از لطف نیست که   فصل تخم گذاری لاک پشت های پوزه عقابی انتهای  اسفند تا نیمه خرداد میباشد  و لاک پشت های پوزه عقابی در هر فصل متوسط  سه  بار و با فاصله هر دو هفته تخم میگذارند .این جانوران در معرض انقراض نقش مهمی در اکوسیستم دریا به ویژه  مرجانها  دارند و به همین دلیل به شدت توسط وحیط بانان کیش محافظت میشوند . اهمیت ویژه ای داشته و مورد توجه  اتحادیه ها و سازمانهای جهانی  مرتبط با حفظ حیات  گونه های گیاهی و جانوری در حال انقراض  قرار گرفته اند. همه ساله در اين فصل تعداد زيادي از گردشگران برای ديدن اين لاك پشت ها به كيش سفر ميكنند . 

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما