ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

جشنواره تابستانی کیش با کارناوال شادی در خیابانهای کیش

 جشنواره تابستانی کیش با کارناوال شادی در خیابانهای کیش

 

کارناوال شادی حال و هوای جشنواره تابستانی را به خیابانهای کیش آورده است.

به نقل از سازمان منطقه آزاد کیش، کارناوال شادی که این روزها از ساعت بیست حرکت خود را از تالار شهر کیش شروع می کند یکی از قسمت های جذاب جشنواره های تابستانی کیش است. این کارناوال از جمله برنامه های پر طرفدار تابستانی و دارای قسمت های مختلفی است که خانواده ها بویژه کودکان را مجذوب خود می کند و هیچ رهگذری نمی تواند بی توجه به جاذبه های این کارناوال شاد باشد.

فضای شاد از رنگها و موسیقی های ساخته شده برای معرفی کیش که با اجرای عروسک های تن پوش، گروه دلقکها، شخصیت های کارتونی و عجیب همراه است برای لحظاتی هم که شده شادی را به چهره هر گردشگر تور کیش و کیشوندان می آورد و حال و هوای خیابانهای کیش را سرشار از هیجان و شادی و مهربانی می کند. اکثر کیشوندان و گردشگران برای کامیابی بیشتر از این فضای شاد با این کارناوال تا انتهای مسیر همراه می شوند و با گرفتن فیلم ها و عکس های یادگاری، لحظات به یاد ماندنی را برای خود و خانواده شان رقم می زنند.

کاروانال جشنواره امسال متشکل از تیم های مختلف نمایشی از جمله:

گروه موتور سواران: در کارناوال امسال گروه موتور سواران با 3 موتور تغییر شکل یافته و تزیین شده که شش نفر دزد دریایی راکب آنها هستند در خیابانها حرکت می کنند. 

گروه استقبال لاکی و دلفی: دو عروسک لاکی و دلفی بر روی یک گاری در حال حرکت که با یک طبل بزرگ تزیین شده را مینوازند و همچنین چهار خانم با چشم بند جنوب و لباس ترکیبی زنان جنوب با بال های بزرگ حین نواختن دایره زنگی هایی که در دست دارند در این کارناوال حضور دارند و چهار مرد هم با لباس مردان جنوب حامل نشانه هایی از پرچم ایران و آرم سازمان مناطق آزاد کیش به شکل بیرق و پرچم ها هستند.

گروه نوازندگان و حرکات آیینی بمباسی: شش نوجوان جنوبی، با لباسهای متنوع، رنگی و شاد با نواختن موسیقی جنوبی شامل نی انبان، دمام و سنج، نوای شادی در خیابان سر می دهند و تماشاگران را در این شادی همراه می کنند. جایگاه متحرک هم با نقش برجسته لاکی بر روی یک دستگاه کامیونت به همراه وسایل کامل صوت و نور پردازی حرفه ای حمل می شود و محل اجرای گروه های موسیقی است که به صورت زنده به نواختن موسیقی در سطح شهر می پردازند.

گروه دوچرخه سواران: پنج دوچرخه سوار با لباس های فانتزی و رنگارنگ با دوچرخه های تزیین شده و همراه داشتن سبدهای انباشته از گل و حمل پرچم هایی با آرم کیش و المان های تفریحی جزیره کیش در شهر گردش می کنند.

گروه دلقکها: یک گروه ده نفره متشکل از یک گاری با دو تن پوش لاکی و دلفی به همراه هشت نفر با گریم و لباس خاص دلقک که هر کدام طبل ریز و سنج دارند. بعضی از آنها با نشان دادن نقابها و کلاه های زیبا به کودکان تماشاچی، آنها را تشویق به ورود در کارناوال می کنند. به این کودکان پس از ورود طبل های کوچک، سنج های کوچک، پرچم های رنگارنگ و ... تقدیم می کنند.

گروه سازهای بادی برنجی: هشت نوازنده در لباس ویژه ترومپت، ساکسیفون ، طبل ریز و سنج می نوازند و دو نفر هم با حمل پرچم های بزرگ رنگی این گروه را همراهی می کنند.

گروه تن پوش های عروسکی: سی عروسک تن پوش در غالب دو تیم پانزده نفره از کارکتر های معروف و با مزه کارتونی، که هر یک از گروه ها یک پرچم رنگارنگ طولانی شصت متری را بالای سر گرفته و حمل میکنند به همراه گاری تزیین شده که ویژه حمل باندهای صدا است و عروسک لاکی و دلفی در بین این عروسکها آزادانه حرکت میکنند به سراغ تماشاچیان میروند و با آنها دست میدهند. لاکی و دلفی در این کارناوال کودکان و خانواده ها را برای همراهی با کارناوال دعوت می کنند تا آنها هم در حمل پرچم های بزرگ با عروسک ها همراه شوند. چهار تن پوش از این عروسکها سوار بر سه چرخه های تزیین شده با پارچه های رنگی و سبد های گل در انتهای پرچم ها حرکت میکنند.

عروسک های بادی: گروه ده نفره عروسک های بادی با همراهی عروسک های لاکی و دلفی و اجرای حرکات نمایشی کانگرو با کارناوال حرکت می کنند.

با حضور در جشنواره تابستانی کیش میتوانید از برنامه های مهیج و شاد بهره مند شوید و لحظات به یاد ماندنی را برای خود و عزیزانتان رقم بزنید.

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما