ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

جزیره کیش مهیای نوزدهمین نمایشگاه بین المللی صنایع دریایی و دریانوردی

 

جزیره کیش مهیای نوزدهمین نمایشگاه بین المللی صنایع دریایی و دریانوردی

 

به نقل از ایرنا، دبیر اجرایی نوزدهمین همایش صنایع دریایی و نمایشگاه بین المللی دریایی و دریانوردی اظهار داشت: این نمایشگاه قدیمی ترین و معتبرترین نمایشگاه بین المللی دریایی در ایران است که از روز سه شنبه هفته جاری در جزیره کیش گشایش می یابد.

پیمان مسعود زاده روز دوشنبه در گفت و گوی اختصاصی با ایرنا اظهار کرد: بیش از صد شرکت داخلی به مدت سه روز در فضای هفت هزار و پانصد متر مربع در این نمایشگاه شرکت می کنند. همچنین اضافه نمود: شصت شرکت خارجی از کشورهای متعدد و اروپایی شامل هلند، آلمان، نروژ، ایتالیا، ترکیه، چین، اسپانیا، فنلاند، آلمان، فرانسه، امارات، هند، مالزی، یونان، دانمارک، کره جنوبی و برخی دیگر کشورها در این نمایشگاه فناوری های نوین دریایی و دریانوردی کشور خود و مرتبط با موضوع نمایشگاه را ارائه می کنند.

وی افزایش تعاملات بین المللی در حوزه صنایع دریایی و دریانوردی را مهمترین هدف این نمایشگاه دانست و‌ اظهار داشت: در این نمایشگاه صنایع شیلات، حمل و نقل دریایی، نفت و گاز فراساحلی، قوانین و استانداردها، کنوانسیون های بین المللی، صنایع ساخت شناور دریایی و تجهیزات دریایی، اقیانوسی و علوم جوی و گردشگری دریایی، امنیت در دریا و در حوزه شناورهای نظامی غرفه هایی برگزار می شود.

دبیر اجرایی نوزدهمین همایش صنایع دریایی و نمایشگاه بین المللی دریایی و دریانوردی، هدف از برگزاری این نمایشگاه آشنایی با ظرفیت ها و توانمندی های دریایی برای ذینفعان، تعامل با شرکت های خارجی با رویکرد برون گرا و درون زا و در نهایت آشنایی عموم مردم و مسئولان با فرهنگ دریایی عنوان کرد.

مسعود زاده با بیان اینکه برای نهمین بار است که این نمایشگاه در جزیره کیش برگزار می شود، ‌بیان کرد: همچنین غرفه بومیان جزیره کیش و غرفه یادواره شهدای غواص نیز از دیگر برنامه های جانبی این نمایشگاه است و با هماهنگی انجمن مهندسی دریایی و ارگان های دریایی بیش از دویست دانشجو برای بازدید از این نمایشگاه در جزیره حضور خواهند یافت.

مسعود زاده خاطر نشان کرد: گشایش این نمایشگاه شامگاه سه شنبه با حضور مسئولان کشوری و لشکری در مرکز همایش های بین المللی جزیره کیش برپا می شود و همچنین افزود: این همایش و نمایشگاه بین المللی از سوی انجمن مهندسی دریایی ایران و سازمان منطقه آزاد کیش با همکاری ارگان های دریایی کشور تشکیل می شود و شرکت در همایش و بازید از نمایشگاه برای عموم علاقه مندان آزاد است.

سالانه بیش از یک میلیون و هفتصد هزار گردشگر تور کیش داخلی و خارجی از جزیره بازدید و از ظرفیت های مختلف طبیعی، تفریحی و گردشگری آن استفاده می کنند.

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما