ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

جزیره کیش به هاب بین المللی ومنطقه ای هوایی تبدیل خواهد شد

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش خبر از اجرای زیرساخت های فرودگاهی جزیره کیش جهت تبدیل شدن به هاب هوایی بین المللی را دادند.

باند جنوبی فرودگاه، ترمینال جدید و مخازن سوختگیری از جمله پروژه های زیربنایی هستند که در صورت اجرا و بهره برداری آن موجب می شود تا جزیره کیش به منطقه ای برای ترانزیت مسافران به مقصدهای اروپا و آسیای جنوب شرقی مبدل شود که بسیار حائظ اهمیت است.

دکتر انصاری لاری و جمعی از معاونان و مدیران سازمان منطقه آزاد کیش در بازدید از عملیات احداث باند جنوبی فرودگاه کیش اظهار نمودند به دلیل اختلافی که در عملیات تکمیل این باند فرودگاهی با پدافند هوایی وجود داشت پروژه متوقف شده بود در حالیکه باند جنوبی یکی از پروژه های مهم و سرنوشت ساز برای جزیره کیش به شمار می رود.

همچنین در ادامه وی افزوند: تا زمانی که تجهیزات استاندارد و جدید ناوبری و ایمنی فرودگاه کیش این باند تکمیل نگردد امکان نصب وجود ندارند. با توجه به اینکه فرودگاه کیش از سیستم ILS برخوردار نمی باشد، تا باند جنوبی تکمیل نشود امکان نصب وجود ندارد.

وی در ادامه با اشاره بر اینکه با برگزاری جلسات بین پدافند هوایی کشوری وجزیره کیش با معاونت عمرانی و مدیریت حقوقی سازمان منطقه آزاد کیش این مشکل طی دو ساله گذشته رفع شده و در حال حاضر اجرای عملیات اجرایی احداث 400 متر باقیمانده باند جنوبی فرودگاه را پیش رو داریم.

با تکمیل این پروژه در یکسال آینده، هواپیماهای پهن پیکر مجهز به امکان نشست و برخاست در فرودگاه کیش خواهد بود. اهداف ما از اجرای این پروژه تبدیل شدن جزیره کیش به هاب منطقه ای و بین المللی است.

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما