ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

جزیره کیش آماده میزبانی شایسته از گردشگران در نوروز 97 است

 

جزیره کیش آماده میزبانی شایسته از گردشگران در نوروز 97 است

 

رئیس کمیته فرهنگی و اجتماعی ستاد تسهیلات نوروزی کیش با اشاره به برنامه ریزی های انجام شده آمادگی کامل جزیره کیش برای میزبانی شایسته از گردشگران نوروزی را اعلام کرد.

به نقل از سازمان منطقه آزاد کیش، سعید پورعلی رئیس کمیته فرهنگی و اجتماعی ستاد تسهیلات نوروزی کیش با بیان اینکه تمامی حوزه های متبوعه و مرتبط با معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش برای خدمات رسانی شایسته در نوروز 97 آمادگی کامل دارند اظهار کرد: با برنامه های پیش بینی شده در مورد تامین نیازهای کیشوندان و گردشگران تور کیش در بخش های اجتماعی شامل تامین غله، دارو و درمان، سوخت، آب و برق، نظارت های دامپزشکی بر محصولات پروتئینی، پشتیبانی هلال احمر و موضوعات فرهنگی و هنری که شامل برنامه های متنوع برای خانواده ها است برنامه ریزی منسجمی انجام شده تا در نوروز 97 خدمات مناسبی ارائه شود.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش اضافه نمود: ذخیره سازی بیش از صد و بیست تن آرد در انبارها و وجود دویست تن ظرفیت آرد آزاد در بیست و هفت واحد نانوایی سنتی و چهار واحد نانوایی صنعتی، تامین کننده نان مورد نیاز کیشوندان و گردشگران جزیره کیش در ایام نوروز است.

سعید پورعلی با بیان اینکه در زمینه تامین دارو نیز ظرفیت انبار داروخانه های کیش از اقلام مختلف دارویی تکمیل است اظهار داشت: در بخش بیمارستانی از بیست اسفند تا بیست فروردین تمامی پرسنل بیمارستان جزیره کیش در آماده باش بسر می برند. کادر پزشکی بیمارستان و پنج دستگاه آمبولانس نیز در این ایام با تمام توان آماده خدمات دهی به مراجعان هستند.   

رئیس ستاد فرهنگی و اجتماعی ستاد تسهیلات نوروزی کیش در ادامه از آمادگی کامل هلال احمر کیش خبر داد و اضافه نمود: یکی از نهادهایی که هر ساله خدمات خوبی ارائه می دهد هلال احمر جزیره کیش است که امسال نیز با استقرار بیست ایستگاه در اماکنی که بیشترین تردد را دارند پاسخگوی کیشوندان و گردشگران تور کیش در زمینه امداد است. در این ایام هشتاد نفر از پرسنل و اعضای هلال احمر به همراه چهار پزشک در پست های امدادی حضور دارند. علاوه بر جزیره کیش بنادر چارک و آفتاب و جزیره هندورابی نیز زیر پوشش خدمات هلال احمر هستند.

براساس اظهارات پورعلی، با افزایش چهار دستگاه آمبولانس و یک فروند قایق امداد و نجات دریایی به تجهیزات هلال احمر کیش، امکانات خوبی در زمینه امداد رسانی مهیا شده است. وی برنامه ریزی منسجم در مورد تامین سوخت را در ایام نوروز یکی از مهمترین اقدامات معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش برشمرد و اظهار کرد: در حال حاضر دو ایستگاه سوخت رسانی در جزیره کیش وجود دارد و تلاش می شود تا پایان سال یک ایستگاه سوخت رسانی دیگر به ظرفیت جزیره کیش افزوده شود. مخازن سوخت رسانی کیش از ذخیره خوبی برخوردار هستند و به همت شرکت های نفت و گاز فعال در حوزه سوخت رسانی با انتقال و ذخیره سازی منظم، مشکلی در این زمینه نخواهیم داشت و نیاز خودروها، شناورها و هواپیماها در ایام نوروز به خوبی تامین خواهد شد.

پورعلی همچنین با اشاره به افزایش ظرفیت تولید آب شیرین و برق در جزیره کیش بیان کرد: در حال حاضر ظرفیت تولید برق در جزیره کیش صد و پنجاه و یک مگاوات است و میزان تولید آب شیرین چهل و پنج هزار متر مکعب است و از ساعت شش صبح تا دوازده شب جریان آب در شبکه آبرسانی برقرار است.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش اضافه نمود: دامپزشکی کیش در ایام نوروز نظارت مستمری بر فرآورده های دامی دارد. ذخیره سازی پتنصد تن گوشت قرمز و بیش از نود تن گوشت مرغ از اقدامات انجام شده به منظور تامین نیاز جزیره کیش به فرآورده های دامی در ایام نوروز است. روزانه نیز بیش از سی تن انواع گوشت قرمز، مرغ، ماهی و میگوی تازه  وارد جزیره کیش می شود.

سعید پورعلی اجرای برنامه های هنری و فرهنگی را بخش دیگری از اقدامات گسترده کمیته فرهنگی و اجتماعی ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی برشمرد و اظهار کرد: در کنار اقدامات اجرایی و نظارتی در حوزه های اجتماعی، برنامه های مفرحی برای ایام نوروز پیش بینی شده است. همچنین وی در ادامه افزود: در برنامه های امسال پیشنهادهای مختلفی برای سرگرمی خانواده ها وجود دارد. در این برنامه ها بدون بر هم زدن فضای طبیعی کیش و بدون نصب استیج، گردشگران تور کیش و کیشوندان شاهد هنر نمایی گروه های مختلف در سطح شهر هستند.

بطبق بیانات پورعلی در پی برنامه ریزیهای انجام شده در نوروز 97 تلاش شده است با ایجاد نشاط خیابانی، فضای شاد شهری و برگزاری جشن ها در نقاط مختلف جزیره که بیشترین تردد را دارند آن هم به تناوب، در ساعات مختلف به گونه ای که هم پوشانی نداشته باشند تلاش می شود گردشگران نوروزی متفاوت را تجربه کنند.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش بیان کرد: پارک مرجان، کشتی یونانی، پارک ماهیگیر و درخت سبز محل برگزاری جشن های نوروزی هستند و البته باغ راه کیش به همت امور زنان جزیره میزبان بیش از صد غرفه از اقوام مختلف است که هر شب ضمن برگزاری آیین های محلی با ارائه صنایع دستی و انواع غذاهای سنتی پذیرای کیشوندان و گردشگران هستند.

سعید پورعلی در پایان ضمن تاکید بر آمادگی کامل معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش برای برگزاری نوروزی شایسته و درشان مردم عزیز کشورمان اظهار کرد: خلق لحظاتی شاد و تجربه سفری بی نظیر برای گردشگران تور کیش تاکید دکتر انصاری لاری در برنامه ریزی های نوروزی است و تمامی کمیته ها تلاش می کنند با ارائه خدمات با کیفیت رضایت گردشگران را بدست آورند.

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما