ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

ثبت رکورد بیشترین تعداد پرواز در تاریخ فرودگاه بین المللی کیش

 

هواپیمایی کیش

 

سازمان منطقه آزاد کیش افزود، تعداد پرواز و مسافر جابه جا شده در اردیبهشت ماه سال جاری نسبت به مدت مشابه در سال 95 افزایش داشته است و تعداد پرواز ها معادل بیست و سه درصد و تعداد مسافران جا به جا شده تقریبا چهل و یک درصد اضافه شده است. در مجموع در دو ماه ابتدایی سال 96 نسبت به مدت مشابه در سال 95 ، تعداد پرواز ها تقریبا سی و دو درصد و تعداد مسافران بالغ بر چهل و نه درصد افزایش یافته است.

طبق تحقیقات و گزارش گروه آمار هوانوردی و فرودگاهی شرکت مادر تخصصی فرودگاه های کشور، سه شرکت تفتان ، ماهان ، کیش ایر به ترتیب هفده ، بیست و پنج ، بیست و هفت درصد پرواز با تاخیر از کل پروازهای انجام شده و کمترین درصد تاخیرات پروازی را داشته اند.

همچنین سازمان منطقه آزاد کیش اضافه نمود، در روز جمعه یازدهم فروردین ماه سال جاری بیشترین تعداد نشست و برخاست هواپیما در یک روز در فرودگاه کیش انجام شد. در این روز تعداد صد و سی و پنج پرواز با ایمنی و امنیت کامل در فرودگاه بین المللی کیش نشست و برخاست داشتند.

همچنین تعداد مسافر جا به جا شده در روز جمعه یازدهم فروردین به هفده هزار و هفتصد و هشتاد و هشت نفر رسید که تا کنون در تاریخ فرودگاه بین المللی کیش کم نظیر بوده است. از بیست و پنجم اسفند ماه سال 95 تا پایان روز یازدهم فروردین ماه سال 96 تعداد دویست و چهل و هفت هزار و صد و بیست و هشت گردشگر داخلی و خارجی در فرودگاه بین المللی کیش تردد داشته اند که این تعداد مسافر توسط هزار و نهصد و چهار پرواز جابجا شده اند.

شایان ذکر است که در تعطیلات نوروزی سال 96، فرودگاه بین المللی کیش پس از فرودگاه های مهر آباد و مشهد در رتبه سوم پر ترافیک ترین فرودگاه ها در انجام پروازهاي داخلي قرار گرفته است.

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما