ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

توسعه همکاری های تجاری ، اقتصادی و گردشگری هلند و جزیره کیش

 

توسعه همکاری های تجاری، اقتصادی و گردشگری هلند و جزیره کیش

 

معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد کیش محمدرضا سعیدی با مشاور اقتصادی وزارت اقتصاد هلند دیدار و به مذاکره پرداختند.

به نقل از سازمان منطقه آزاد کیش، محمدرضا سعیدی ظهر روز یکشنبه برابر با نهم اردیبهشت در نشستی با مشاور اقتصادی وزارت اقتصاد هلند، جان هنک تیمر با اشاره به ظرفیت های ارزشمند جزیره کیش از جمله طبیعت زیبا، هوای پاک، آرامش و امکانات خوب در مراکز درمانی تخصصی و فوق تخصصی، ابراز امیدواری کرد جزیره کیش و هلند در زمینه گردشگری سلامت همکاری های پایدار و گسترده ای داشته باشند.

وی با تاکید بر ویژگی های مشترک جغرافیایی و برخورداری از امکانات مناسب بندری در هلند و جزیره کیش اضافه نمود: با توجه به اولویت توسعه گردشگری دریایی در برنامه های سازمان منطقه آزاد کیش و بهره مندی از زیر ساخت های مناسب بندرگاهی، زمینه  تعاملات گسترده بین هلند و کیش با هدف رونق سفرهای دریایی فراهم است.

معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد کیش با تلویح به اهمیت استفاده از فناوری های نوین در راستای رویاوریی با آلودگی های دریا و محیط زیست دریایی بر الزام فراهم سازی تسهیلات برای بومی سازی دانش و فناوری های نوین مقابله با آلودگی های نفتی در اقیانوس ها و دریاها در جزیره کیش تاکید کرد.

سعیدی با ابراز امیدواری برای تعامل گسترده با شرکتهای سازنده این تجهیزات و بهره مندی از تجارب کارشناسان این حوزه اضافه نمود: سازمان منطقه آزاد کیش آماده است تا برای بومی سازی این فناوری ها و فراهم کردن زمینه استفاده گسترده از پیشرفته ترین تجهیزات مقابله با آلودگی های زیست محیطی به ویژه در بخش دریایی با متخصصان و سازندگان تجهیزات بین المللی همکاری کند.

یکی از موارد مورد بحث و مذاکره این نشست، گسترش روابط دانشگاهی بین شعب بین المللی دانشگاه های جزیره کیش و هلند، توسعه همکاری ها در زمینه آموزش علوم مرتبط با صنایع نفت و گاز، برندینگ، بازاریابی و مدیریت منابع بود.

جان هنک تیمر نیز در این نشست با بیان علاقمندی به توسعه روابط تجاری و اقتصادی با ایران و جزیره کیش، ابراز امیدواری کرد جزیره کیش و هلند بتوانند با ایجاد زیر ساخت های لازم همکاری های خود را در زمینه گردشگری سلامت و دریایی، ارتباطات گسترده علمی و پژوهشی بین دانشگاه های دو کشور و حفظ محیط زیست دریایی افزایش دهند.  

توسعه همکاری ها در زمینه بانکداری و تبادلات پولی و بانکی، ایجاد مراکز مالی، توسعه زیر ساخت های شهر هوشمند، گردشگری در بخش های مختلف از جمله گردشگری علمی و سلامت، ایجاد دبیت کارت ها برای جایگزینی مستر کارت ها با هدف توسعه گردشگری و تسهیل شرایط سفر به کیش و حفظ محیط زیست از دیگر مواردی بود که مشاور اقتصادی وزارت اقتصاد هلند عنوان کرد.

شایان ذکر است در این مذاکره با حضور یکی از فعالان بخش خصوصی هلند که در عرصه محیط زیست دریایی و ساخت تجهیزات و فناوری های نوین راهکارهای رویارویی با آلودگی های نفتی در دریا فعالیت می کنند برگزار شد.

قابل توجه است که همزمان با روز ملی خلیج فارس همایش فناوری و تجهیزات مقابله با آلودگی های دریا با حضور بیش از شصت شرکت کننده داخلی و ده میهمان خارجی روز دوشنبه برابر با دهم اردیبهشت ماه در هتل مارینای جزیره کیش برپا می شود.

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما