ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 تور کیش ، نظرات در مورد سافاری کیش تا بهترین کشتیهای تفریحی کیش 

 

تور کیش ما از اینجا شروع شد:

سلام من فاطمه مبینی هستم مهندس کامپیوتر مایلم از خاطرات مسافرت به کیش براتون تعریف کنم. مدتی بود که تصمیم داشتم برم سفر تا هم خستگی این چند وقت رو بدر کنم هم یکم تنوع ایجاد کنم، آخه مدتی بود زندگیم تکراری پیش میرفت.

 تور کیش ، از شهر حریره تا بهترین کشتیهای تفریحی کیش

 چرا کیش بهترین شهر ایران برای سفره

خب برای اینکه یه تعطیلات رویایی داشته باشی کجا بهتر از جزیره کیش حقیقتش رو بخواید آرامش و زیبایی کیش همیشه برای من دلنشین بود و اشتیاق داشتم دوباره این جزیره ی دوست داشتنی رو ببینم این شد که ما برای سفرمون جزیره کیش رو به عنوان مقصدمون انتخاب کردیم .بی تردید یکی از اصلی ترین قسمتهای هر سفر همسفرهای اون هستند همسفرهای من هم در این سفر زهرا و لیلی دو نفر از دوستای قدیمیم هستند من زهرا و لیلی خیلی وقته میشناسم و قبل از این هم چند مرتبه با همدیگه چند جایی رفتیم.

 

تور کیش آبان و آب و هوای کیش در آبان ماه

خوشبختانه تایم سفر ما به کیش ماه آبان بود . تو آبان ماه جزیره هم آب و هوای خیلی خوبی داره و هم اینکه خیلی شلوغ نیست . چون سال تحصیلیه و خیلی ها نمیتونند بیان . درجه حرارت جزیره تو آبان حول و حوش 24 درجه است . از نظر رطوبت هوا هم وضعیت خیلی بهتر از تابستونه، برای همین ما تصمیم گرفتیم با تور کیش آبان به این جزیره سفر کنیم.

 

چگونه یک تور کیش خوب پیدا کنم ؟

الان وقت اونه که یه تور خوب پیدا کنم آژانسهای هواپیمایی که تور کیش دارند کم نیستند ولی مهم اینه که بلد باشی از کجا تور بگیری چون من زیاد با آژانس ها کار کردم و تجربیات زیادی در این رابطه دارم زیاد دیدم که آژانس ها چه بلایی سر مسافرا در میارن قیمتهای فضایی باهاشون حساب میکنند، روز آخر هتل رو عوض میکنند یا اصلا مسافر میره میبینه هتل براش رزرو نشده! و هزار تا داستان دیگه ... بنابراین اگر ندونید از کجا تور بگیرید ممکنه گرفتار این مشکلات بشید. خوب من مدتهاست با آژانسی کار میکنم به نام  چهارفصل که هم شناخته شدست و هم من ازش راضی بودم . بنابراین برای این سفر هم مستقیما زنگ زدم بهشون و قیمتها رو چک کردم خانمی که اونجا همیشه تورهای داخلی رو ازش میگیرم خانم رشیدیان هست . که خوب انصافا خیلی هوامو داره .

 

تور کیش و پیدا کردن هتل خوب در کیش

در ارتباط با هتل خیلی سرچ کردم و بعد از کلی تحقیقات تو اینترنت و با همفکری خانمی که تو آژانس مسافرتی کارای رزرو ما رو انجام می داد که اسمش هم خانم رشیدیان بود سرانجام هتل شایان رو پسند کردیم. زمان تور 2 شب و 3 روز بود. خانم رشیدیان ساعت های پرواز زیادی رو به ما معرفی کرد که بعد از مشورت با خودش و بقیه همسفران محترم، پرواز کاسپین ، شد پرواز ما .

بعد از اینکه تکلیف هتل و پرواز رو روشن کردیم برای اطمینان از مدارک سفر پرینت گرفتم. البته الان دیگه نیازی به اینها نیست ولی خب من از روی عادت دیرینه این کار رو میکنم متاسفانه چمدون من شکسته بود و باید یه چمدون جدید بگیرم کلی تو سایتهای فروش چمدون گشتم یه مغازه هم نزدیک خونمون بود اونجا هم رفتم و نهایتا یه چمدون جمع و جور از همونجا خریدم . موقع سفر خیلی بار و بندیل ندارم یک سوم چمدونم هم پر نشد وآماده شدیم برای این سفر .

یک شب پیش از سفر با تاکسی سرویس قرار گذاشتیم که صبح زود دم خونه زهرا باشه چون خونشون دورتر از ما به فرودگاه بود تنظیم کردیم که تاکسی اول اون رو سوار کنه و بعد بیاد سمت من و لیلی بچه ها هم باید چمدونهاشون جمع و جور باشه تا همه تو یک سمند جا بشیم اگر چمدون زیاد داشتند مجبور می شدیم یه ماشین دیگه بگیریم خوشبختانه زهرا و لیلی مثل من بارشون زیاد نبود و کلی هم جا زیاد اومد. اون روز خوردیم به ترافیک خیلی سنگین دم صبح فکر می کردیم از پرواز جا بمونیم نزدیک آزادی قفل بود تا رسیدیم به فرودگاه سریع چمدون ها رو برداشتیم و دویدیم سمت تحویل بار پرواز ما کمتر از 2 ساعت طول کشید و به جزیره کیش رسیدم.

 

ورود به فرودگاه جزیره کیش

 وقتی رسیدیم فرودگاه جزیره کیش، اولین چیزی که جلب توجه می کرد هوای شرجی جزیره بود وارد سالن فرودگاه شدیم و کنار نقاله ایستادیم تا چمدونهامون رو تحویل بگیریم بعداز این که چمدونهامون رو تحویل گرفتیم حرکت کردیم به سمت در خروجی فرودگاه. تو سالن فرودگاه هم پر بود از این شرکتهایی که خدمات گردشگری کیش رو می فروختند. ما نرخ چند مورد رو مقایسه کردیم و قیمتی که ما از آژانس مسافرتی گرفته بودیم بهتر بود.

 بعد از چند دقیقه رسیدیم به هتل و شناسنامه هامون رو به خانمی که پشت میز بود تحویل دادیم تا اطاقهامون رو تحویل بگیریم. خب وقت زیادی تا زمان چک این هتل مونده بود اما از شانس خوب ما این هتل با آژانسی که ما تور کیش رو ازش خریده بودیم رابطه خوبی داشت و به محض اینکه دیدند ما مسافر اون آژانس هستیم اطاقمون رو تحویل دادند.

 

ورود به هتل شایان کیش

وارد هتل شایان کیش که شدیم معلوم بود هتل قدیمی بود و بوی قدیمی بودنش به مشام می رسید ولی بازسازی شده بود. لابی و محوطه داخلی تمیز و مرتب بود . برخورد پرسنل هتل هم خوب و محترمانه بود . و اطاقمون رو سریع تحویل دادند . فضای سبز زیبایی بیرون هتل وجود داشت .

هتل شایان کیش

 

 پکیج طلایی سافاری کیش

بعد از کمی استراحت از هتل زدیم بیرون. اولین برنامه ای که در نظر داشتیم برای روز اول سفرمون سافاری بود، خب من قبلا برنامه سافاری رو تو کویر رفته بودم ولی سافاری کیش یه حال و هوای دیگه ای داشت ما پیکیج طلایی سافاری رو گرفته بودیم که برامون 100 هزار تومان درومد . البته کسایی که خودشون میخواستند بگیرن گرونتر در میومد براشون . ولی ما چون از آژانسمون گرفته بودیم 30 درصد تخفیف شامل حالمون شد ، خوب این هم از مزایای داشتن یه آژانس خوب برای تور کیشه . اول از همه با لندکروز شروع کردیم، قدرت لندکروز زیاد بود و حرکتش توی شن ها خیلی جذابیت داشت، مخصوصا وقتی سرعت میگرفت و تو سرعت می پیچید . بعد از لندکروز سواری رفتیم سراغ موتور چهار چرخ که البته هیجان لندکروز رو نداشت چون قدرتش خیلی کمتر بود. چند دور با ماشین چرخ زدیم و نوبت به دیوار وحشت رسید اونهم خیلی باحال بود شاید باحالترین قسمتش همین بود. قسمت آخر سافاری هم شتر سواری بود که چند دوری هم با شتر بی نوا زدیم و برنامه به پایان رسید.

بعد از سافاری تصمیم گرفتیم بریم برای پیاده روی تو جزیره آرامش خاصی به آدم میده شهری تمیز ، آروم ، با مناظر زیبا. حدود نیم ساعت پیاده روی کردیم در حالی که از منظره های اطراف هم لذت می بردیم من قسمتی از مسیر رو دویدم هندفری توی گوشم بود و آهنگ های مورد علاقمو گوش میدادم، فارغ از عالم و آدم . خیلی آرامش بخش بود.

پکیج طلایی سافاری کیش

 

رستوران دیدنیها ، رستورانی موزیکال در کیش

دیگه خیلی گرسنه شده بودیم و باید میرفتیم برای شام رفتیم رستوران دیدنیها مثل خیلی از رستوران های کیش اونجا هم موزیک زنده برقرار بود این رستوران جزء رستوران های موزیکال جزیره کیش بود منوی رستوران خیلی ارزون نبود و فکر کنم قیمت بالای رستوران هم به خاطر موزیک زنده بود. رستوران دیدنی ها متعلق به همون هتل دیدنیها هست و نزدیکه بازار مرجانه . 

 

روز دوم سفر ما به کیش و صبحانه هتل شایان کیش

صبح روز دوم چشمم رو به سختی باز کردم و دیدم بچه ها زودتر از من بلند شدند و لباس پوشیدند. گفتم بابا شما دیگه کی هستید . به زور بلند شدم و آماده شدم برای رفتن به سمت صبحانه هر آنچه که لازم بود تو منوی صبحانه هتل پیدا می شد تخم مرغ آب پز و نیمرو ، کره ، پنیر ، گوجه ، خیار ، عدسی ، شیر و... فقط نکته ای که وجود داشت این بود که گرم کن زیر نگهدارنده های غذا رو خاموش کرده بودند و نیمرو و شیر برنجی که ما برداشتیم گرم نبودند . در کل میتونید صبحانه کاملی رو صرف کنید. تا برای استفاده از تفریحات کیش انرژی داشته باشید . بعد از صرف صبحانه مفصل از هتل زدیم بیرون. اولین برنامه ما برای روز دوم جت اسکی بود.

 

جت اسکی کیش

برای جت اسکی به کلوپی که قبلا آژانسمون برامون هماهنگ کرده بود رفتیم . قیمتی که برای ما محاسبه کردند شامل 50 درصد تخفیف می شد . خوشبختانه کلوپ خیلی شلوغ نبود و ما سریع جلیقه ها رو پوشیدیم و سوار شدیم، دریا خیلی مواج نبود، خوب اگه موج زیاد بود هیجان کار خیلی بیشتر می شد اما در عوضش آب دریا خیلی زلال بود و مناظر اطرافش چشم نواز  حدود 40 دقیقه ای تو آب بودیم و باز هم دلمون نمیومد بیایم بیرون . خیلی بهمون خوش گذشت . بعد از جت اسکی تصمیم گرفتیم بریم برای دیدن درخت سبز کیش

 

درخت سبز کیش ، درختی که به عقیده مردم کیش حاجت میده !

درخت سبز کیش یکی از نمادهای کیش به حساب میاد، از نظر بومیان منطقه این درخت تقدس داره و مردم برای حاجت هاشون پارچه و دخیل به اون می بستند البته این کار فقط مختص بومیان کیش نبود و خیلی از مسافرای تور کیش هم این کار رو میکردند . این درخت حدود 500 سال سن داره و از نوع انجیر معابد (لور ) است اینجور که میگن درخت لور رو دوره تیموری و ایلخانی از هند و چین آوردند ایران . چون آب و هوای مناسب درخت لور گرمسیری و شرجیه جزیره کیش جای مناسبیه برای رشد اون . البته انجیر معابد به جز کیش در قشم و چابهار و بندر عباس هم هست .

 

خدمات خانه داری هتل شایان کیش 

بعد از اینکه خیلی خسته شده بودیم برگشتیم هتل تا کمی استراحت کنیم خیلی خسته بودیم و واقعا به یه استراحت احتیاج داشتیم وقتی برگشتیم هتل دیدیم اطاقمون رو تمیز کرده بودند البته ما خیلی هم کثیف نکرده بودیم.

 

حریره ، شهر هزار ساله جزیره کیش

بعد از کمی استراحت از هتل خارج شدیم برنامه ما برای عصر روز دوم سفرمون بازدید از شهر باستانی حریره بود، حریره یک شهر تاریخی در کیشه که حدود 800 سال قدمت داره این مجموعه در کنار ساحل شمالی ساخته شده . در واقع مردم قدیم کیش اینجا زندگی میکردند . و عمارت اعیانی وحمام و قنات و... داشته شکل معماری خونه های حریره آدم رو یاد معماری خونه های یزد و کاشان میندازه . کاشیهایی که از این خانه ها ثبت شده مربوط میشه به دوره ایلخانی حموم هم مدل حمام های قدیمی سه بخش گرمخانه ، سربینه و خزینه داشته . اما چرا اسم اینجا رو گذاشتند حریره گویا حریره نام ملکه قدیم این شهر بوده . کنار ساحل کانلهای افقی و متعدد به همراه چاه های فراوان دیده میشه که گویا برای ماهیگیری از اونها استفاده میکردند .

 

آب انبار دو قلو کیش ، مهم ترین جاذبه تاریخی کیش


بعد تصمیم گرفتیم بریم برای دیدین آب انبارهای دوقلوهای کیش، آب انبارهای دوقلوی کیش خیلی قدیمی نیستند اما روی بنای آب انبار قدیمی ساخته شدند . سال ساخت این آب انبارها برمیگرده به سال 1372 . شیوه معماری این آب انبارها مانند معماری سنتی یزده . کاربرد اصلی این آب انبارها نگهداشت آب آشامیدنی در فصول مختلف ساله . البته الان جنبه گردشگری داره و به جاذبه گردشگری در کیش تبدیل شده . این آب انبار دو تا گنبد و 5 تا بادگیر داره که برای خنک کردن آب و هوای داخل آب انبار ساخته شدند . در قسمت ورودی آب انبار روزنه هایی وجود داره که کارشون وارد کردن باد به داخل آب انباره باد از اونجا وارد میشه و پایین میره و به سطح آب برخورد میکرده که این باعث خنک شدن آب و هوای داخل آب انبار میشده .خوب دیگه با این همه فعالیت حسابی گرسنه شده بودیمم تصمیم گرفتیم بریم برای شام .

 

پیشنهاد رستوران کوه نور به مسافران تور کیش

رستورانی که برای شام انتخاب کردیم رستوران کوه نور بود دکور داخلی رستوران از سنگ و صخره بود. خیلی نورپردازی خوبی و رویایی هم داشت. وقتی وارد شدیم پرسنل رستوران ما رو راهنمایی کردند حیاط زیبایی داشت مملو از گل و گیاه، ساختمان اصلى رستوران شبيه يك تپه ى سنگى جذاب به همراه چند تا آبشار بود كه براى وارد شدن بهش میبایست از زير يك طاق سنگى رد شد و وارد یک جایی می شدی که حالت غار مانند داشت. بعد از اینک چند قدمی تو اون غار قدم میزدی سقف بلند میشد و سردیس هایی رو میدیدی که قشنگ نورپردازی شده بود کلا حس خیلی خوبی داخل رستوران به مشتریان القا میکرد البته سنگ ها طبیعی نبودند و از بتن ساخته شده بودند ولی طبیعی به نظر میرسیدند.

مثل بیش تر رستوران های کیش منوی رستوران ارزون نبود سالاد بار 49000 تومان بود البته این قیمت ورودی حساب می شد برای کسایی که سفارش غذا نداشتند تنوع سالاد خیلی زیاد نبود. یک ساعتی طول کشید تا غذامون رو آوردند چون رستوران زیاد شلوغ نبود این موضوع دلمون رو زد غذاها خیلی زیبا با دورچین و... تزیین شده بودند اما حجم غذا کم بود، کیفیت غذا هم به نسبت قیمت پایین بود بعد از این که غذامون تموم شد یکی از پرسنل رستوران تو حیاط یه عکس یادگاری ازمون انداخت و بهمون داد در کل به یکبار رفتنش میارزه.

 

کشتی نوید بهترین کشتی تفریحی کیش !


خب آخر شب بود و یکی تفریحات شب گردی در کیش . برنامه امشب ما کشتی تفریحی نوید بود، کشتی های تفریحی تو کیش زیادند پس از کلی تحقیق و همفکری ما کشتی نوید رو انتخاب کردیم. البته به نظرم انتخاب خوبی هم بود بلیط کشتی 57 هزار تومان بود که چون ما از طرف آژانس مسافرتی گرفته بودیم 50 درصد هم تخفیف داشتیم. که شامل ورودی و شام می شد اصلی ترین برنامه کشتی های جزیره موسیقی زنده اون هست که گروه موزیک کشتی نوید خیلی خوب بود. عرشه کشتی هم فضای خوبی برای هوا خوری داشت در کل کشتی نوید خیلی خوب بود و ما راضی بودیم خب دیگه وقت برگشتن به هتل بود .

 

نظر یک مسافر تور کیش در مورد هتل شایان کیش

در مورد هتل شایان اول محاسنش رو براتون بگم موقعیت هتل خیلی خوبه و دسترسی خوبی به مراکز خرید و جاهای دیدنی کیش داره که کار رفت و آمد به بازارها و مراکز تفریحی رو برای مسافرای تور کیش راحت میکنه . بزرگترین حسن این هتل اینه که این هتل ساحلیه (تو کیش فقط چند هتل ساحلی وجود داره)  و میتونید اطاق های با چشم انداز رو به دریا رو رزرو کنید و از دیدن دریا از داخل اطاقتون لذت ببرید، این هتل قدیمیه و ساختش به زمان شاه برمیگرده البته بازسازی شده و شیک و پیکه هتل در طبقه منهای یک استخر داره خدمات کافی شاپ هتل هم مناسبه و سرویس دهیشون سریع و به موقع،  تو محوطه اجرای زنده پیانو هر شب برقرار بود ضمن اینکه فضای سبز خوبی هم داخل محوطه ایجاد شده بود. اما از معایب هتل شایان سوئیت محوطه های هتل کمتر رسیدگی شده و جانوران و حشرات موذی توش دیده میشه اگر خواستید سوئیت محوطه بگیرید سوئیت محوطه هایی رو بگیرید که از ساختمان بولینگ مریم دورتره اطاق ها چایی ساز نداره و باید بگید تا براتون بیارن نور اطاق ها هم کافی نیست، 4 تا آباژور بود که باید دونه دونه روشن می کردیم .

 هتل شایان کیش

 

نکاتی که مسافران تور کیش از غواصی در کیش نمیدانند!

بعد از صرف صبحانه مفصل از هتل زدیم بیرون. خب امروز عصر باید برمیگشتیم و وقت زیادی نداشتیم بنابراین زود راه افتادیم برای غواصی  رفتیم به همون کلوپی که آژانس قبلا برامون رزرو کرده بود یه چند دقیقه ای طول کشید تا لباس بپوشیم و مربی توضیحات لازمه رو به ما بده حقیقتش من یه مقداری ترس داشتم. البته وقتی وارد آب شدم انقدر مناظر زیبا و بکری رو دیدم که ترسم رو فراموش کردم، ماهی های زیبا، با رنگ های شگفت انگیز، مرجان های دیدنی، خلاصه یکی از بهترین قسمت های سفر ما همین غواصی بود .

بعد از غواصی برگشتیم هتل باید اطاقمون رو تحویل می دادیم، خلاصه اطاق رو تحویل دادیم چون چند ساعتی تا پروازمون مونده بود چمدونها رو به لابی هتل تحویل دادیم و رفتیم برای ناهار .

 

رستوران میر مهنای کیش ، رستورانی با بهترین غذاهای بین المللی برای مسافران تور کیش

ناهار رو رفتیم رستوران میرمهنا که تعریفش رو زیاد شنیده بودیم سالاد و سوپ رو میتونستی از میز بوفه خودت برداری قیمت رستوران بالا بود مثل بقیه رستورانهای کیش، تقریبا هر پرس غذا 160 تومان درومد ولی غذاها با کیفیت بود . میگوها ترد و خوشمزه بودند . ولی کباب کمی تند بود البته برای کسایی که غذای تند دوست دارن اوکی بود . راجه به بوفه سالاد هم بگم که بوفه شامل انواع سالاد کاهو و کلم و ماست و زیتون بود . بعد از ناهار برگشتیم هتل چمدونها و وسایل رو تحویل گرفتیم و به سمت فرودگاه حرکت کردیم .
با پایان روز سوم سفرمون به این جزیره ی زیبا  تور کیش ما در هتل شایان هم به پایان رسید روی هم رفته سفر خوب و رویایی برای ما رقم خورد، امیدوارم مطالب این سفرنامه به درد شما هم خورده باشه موفق و پیروز باشید.

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما