×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 677
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

تعریف شغل مارکتینگ :

 

کارشناس مارکتینگ

 

مارکتینگ (Marketing) یک راهبرد سازمانی است از مجموعه فرآیندهایی جهت برقراری ارتباط و ارائه ارزش به مشتریان به‌گونه‌ای که منافع مشتریان، کارکنان، سهامداران تأمین گردد.

 

امروزه در بیشتر بازارها، شرکت‌های موفق اهمیت ایجاد ارتباط و ارائه ارزش به مشتریان را دریافته‌اند؛ چراکه تمرکزشان بر تکرار مبادله یا معامله با مشتریان است. ارزشی که شامل درک مشتریان از همه منافع یک محصول در مقابل مبلغ پرداختی به دست می‌آورند. این ارزش‌ها و منافع می‌تواند بر اساس عملکرد محصول، تجربه و موارد احساسی و روانی صورت پذیرد.

 

تمرکز بر روی روابط مشتری و ایجاد ارزش موجب شده است که بسیاری از شرکت‌ها بر روی “مارکتینگ رابطه‌ای” برای حفظ و افزایش روابط بلندمدت با تک‌تک مشتریان، کارکنان، سهامداران برای انتفاع متقابل تأکید داشته باشند. با این رویکرد مارکتینگ، شرکت‌ها به مدیریت تقاضای مشتریان پرداخته و از طریق ایجاد ارزش به‌وسیله آمیخته مارکتینگ به‌طور اختصاصی به درخواست‌های مشتریان پاسخ می‌دهند.

 

متخصصان مارکتینگ همواره بر ارتباطات تأکید می‌کنند، چراکه نگهداری مشتریان نسبت به بدست آوردن مشتریان جدید بسیار مقرون‌به‌صرفه بوده و از طرفی جلوگیری از ریزش ۵ درصدی مشتریان امکان افزایش ۳۰ الی ۹۰ درصدی منافع آتی را در پی خواهد داشت.

 

متخصصان مارکتینگ از تلفیق دانش فناوری اطلاعات و تخصص و تجربیاتشان اقدام به ایجاد برنامه‌هایی تحت عنوان CRM نموده‌اند. سیستم‌هایی برای مدیریت ارتباطات شخصی‌تر و معنادارتر با تک‌تک مشتریان.

 

آمیخته مارکتینگ از طریق ترکیب صحیح ۴P شامل محصول، مکان دسترسی – توزیع، اقدامات پیشبردی، قیمت‌گذاری و تبدیل آن به برنامه مارکتینگ موجب تسهیل بالقوه مبادلات با مصرف‌کنندگان می‌شود.

 

متخصصان مارکتینگ می‌بایست درباره مواردی که هریک از عناصر مارکتینگ را در بر می‌گیرد آگاهی کامل داشته و از طریق ترکیب این عناصر به یک برنامه مؤثر جهت ارائه ارزش بپردازند. از تحقیق بازار و تحلیل اطلاعات، اقدامات برای گسترش یک برنامه مارکتینگ آغاز می‌گردد. باید توجه داشت که آمیخته مارکتینگ صحیح هیچ‌گاه اتفاقی و به‌سادگی میسر نخواهد شد و غایت فعالیت‌های مارکتینگ یک شرکت موجب تبدیل نام تجاری به برندی موفق خواهد گردید.

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما