ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

تعداد بازدیدهای نوروزی بازرسان بهداشت محیط کیش از مزر 1600 مورد گذشت

 تعداد بازدیدهای نوروزی بازرسان بهداشت محیط کیش از مزر 1600 مورد گذشت

 

بازرسان بهداشت محیط کیش در طرح بسیج سلامت نوروزی تا پایان روز سیزده فروردین یک هزار و ششصد و شصت و هفت مورد بازدید انجام دادند و تعداد بازدیدهای نوروزی از مرز 1600 مورد گذشت.

سازمان منطقه آزاد کیش اضافه نمود، رئیس مرکز توسعه سلامت کیش با اشاره به اجرای موفق طرح بسیج سلامت نوروزی گفت: استقرار اکیپ های بازرسی و مراقبت های شبانه روزی مراکز تولید و فروش مواد غذایی، تهیه نمونه‌های مختلف به منظور پایش سلامت مواد ارائه شده توسط فروشندگان مواد غذایی یکی از فاکتورهای اصلی پیشرفت سطح بهداشت و سلامت جامعه است.

دکتر محمد رضا رضانیا بیان کرد: از اول اسفند ماه 95 تا سیزده فروردین ماه 96 در طرح تشدید بازرسی ها و افزایش نظارت بر صنف های مختلف تهیه و توزیع مواد خوراکی،  پانزده هزار و نود و هشت کیلوگرم مواد غذایی غیر قابل مصرف توسط کارشناسان و بازرسان واحد بهداشت محیط کیش کشف و ضبط شد و به دلیل غیر قابل مصرف بودن از بین بردند و افزود: واحد بهداشت محیط مرکز توسعه سلامت کیش در این روزها، یک هزار و ششصد و شصت و هفت مورد بازدید انجام دادند و توصیه های لازم را به فروشندگان این امور در توزیع و فروش ارائه دادند.

دکتر رضانیا همچنین تعداد پانصد و نه مورد کلر سنجی آب، صدور سی و شش مورد اخطار بهداشتی، پنجاه و چهار مورد نمونه برداری میکروبی آب، هفتاد و پنج مورد نمونه برداری از مواد غذایی و معرفی پانزده مورد به دادگاه، پلمپ چهار مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی، صدور یک هزار و چهارصد و دو کارت تندرستی و رسیدگی به پنجاه مورد شکایات بهداشتی را از مهمترین فعالیت های بهداشت محیط کیش از ابتدای شروع نظارت های بهداشتی تا پایان روز سیزده فروردین عنوان کرد.

رئیس مرکز توسعه سلامت کیش از ارائه مطلوب خدمات بهداشتی و درمانی به شش هزار و پانصد و نود و دو نفر از ساکنان و گردشگران تور کیش نوروزی در مرکز سلامت جامعه بوعلی و  پایگاه های صدف و سحر خبر داد.

ایشان بیان کردند: تیم کنترل و مراقبت بیماری های مرکز توسعه سلامت کیش در تمامی ساعات شبانه روز آمادگی مواجهه با هرگونه بحران احتمالی مانند بروز اپیدمی های واگیر خصوصا بیماریهای منتقله از آب و غذا را داشت که خوشبختانه هیچ مورد بحرانی در ایام نوروز را شاهد نبودیم و این حاصل تلاش مستمر بازرسان بهداشتی در امر کنترل مراکز تهیه و توزیع مواد خوراکی، آشامیدنی و آرایشی بود.

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما