ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

تردد 203 هزار و 326 مسافر از مسیر دریایی به کیش

 

تردد 203 هزار و 326 مسافر از مسیر دریایی به کیش

 

در 3 ماه ابتدایی سال جاری جزیره کیش لوکیشن انجام اقدامات گسترده ای در زمینه های مسافری، صادرات و واردات بوده است.

به نقل از سازمان منطقه آزاد کیش، در 3 ماه اول امسال، از جزیره کیش سی و شش هزار و هشتصد و هفت تن کالا از جمله کالای تجاری، لوازم حفاری، مصالح ساختمانی، مواد غذایی، مواد سوختی و کالای متفرقه به بندرهای داخلی و خارجی ارسال شده است که از این تعداد سی و پنج هزار و پانصد و هشتاد تن کالا به بندرهای داخلی و  یک هزار و دویست و بیست و هفت تن کالا به بندرهای خارجی صادر شده است.

در همین مدت زمان از بندرهای داخلی دویست و هفتاد هزار و صد و یک تن هم کالای تجاری، حفاری و متفرقه و همچنین از بندرهای خارجی سیزده هزار و چهارصد و چهل تن کالای تجاری و حفاری به منطقه آزاد کیش وارد شده است. در این مدت زمان کالاهای وارداتی به جزیره کیش به وسیله هفت هزار و صد و پنجاه و سه کامیون و کامیونت و کالاهای صادراتی از کیش به وسیله هفت هزار کامیون و کامیونت منتقل شده اند.

علاوه بر این از 3 بندر چارک، آفتاب و لنگه در مدت 3 ماه اول امسال تعداد نود هزار و هشتصد و هفتاد مسافر از طریق سفر دریایی به کیش وارد شده اند و تعداد صد و دوازده هزار و چهارصد و پنجاه و شش نفر از بندر کیش خارج شده اند. در همین مدت زمان نیز در مجموع پانزده هزار و چهارصد و سی و دو خودروی سواری به جزیره کیش وارد و نوزده هزار و صد و پنجاه و هشت خودرو از بندر کیش خارج شده اند.

در همین مدت زمان در مجموع تعداد شش هزار و پانصد و پنجاه و سه شناور از بندرهای داخلی به جزیره کیش سفر کردند و همچنین سیصد و چهار شناور از بندر کیش به سایر بندرهای خارجی سفر داشتند. به همین ترتیب گشت و سفر تفریحی از جزیره کیش را تعداد هشتاد و چهار هزار و ششصد و شصت و یک مسافر تور کیش با ششصد و چهل و دو سفر در 3 ماه اول سال 96، تجربه کردند.

قابل ذکر است، پیشرفت زیر ساخت های بندرگاهی در جزیره کیش از جمله اقداماتی است که در دولت تدبیر و امید به عنوان یکی از عوامل موثر در توسعه اقتصادی جزیره مد نظر بوده است. تا چند سال گذشته با وجود ساخت اسکله دوازده هزار تنی، بدلیل عمق 4 متری حوضچه امکان پهلو گیری کشتی های بزرگ در بندر کیش امکان پذیر نبود که این کار روند صادرات و واردات و فعالیت های گسترده بازرگانی را با مشکل رو به رو می ساخت. در 4 سال گذشته با استفاده از بزرگترین لایروب کشور حوضچه بندرگاه کیش لایروبی شده و عمق این منطقه به منهای 10 متر رسید تا شناورهای 15 هزار تن نیز بتوانند در بندر کیش پهلو بگیرند.

در راستای بهره مندی بیشتر از ظرفیت های بندری کیش ساخت اسکله سی و پنج هزار تنی نیز می باشد.

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما