ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

تاکید مشاور رئیس جمهور بر ایجاد مرکز مالی بین المللی در کیش

 

تاکید مشاور رئیس جمهور بر ایجاد مرکز مالی بین المللی در کیش

 

دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری - صنعتی و ویژه اقتصادی بر ایجاد مرکز بین المللی مالی در جزیره کیش تاکید کرد.

به نقل از سازمان منطقه آزاد کیش، مرتضی بانک در سفر دو روزه خود به کیش در نشستی با مدیر عامل و معاونان سازمان منطقه آزاد کیش به تبیین ضرورتهای توسعه جزیره کیش در حوزه های گردشگری و تجاری پرداخت.

مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد در این نشست بیان کرد: منطقه آزاد کیش نسبت به سایر مناطق آزاد پیوسته مورد توجه بیشتری بوده و این موضوع بر سنگینی بار مسئولیت مدیر عامل کیش می افزاید.

وی با اشاره به برنامه ها و افق هایی که مد نظر دکتر انصاری لاری است اظهار کرد: دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد نیز برای مساعدت و همکاری در راستای تسهیل امور آماده است. برای رسیدن به این اهداف و افق ها باید از ظرفیت های کلان کشور هم استفاده شود و لذا آنچه در مناطق آزاد تدوین، پیش بینی و هدف گذاری می شود باید از نظر علمی و تخصصی دقیق باشد تا بتوان در مراجع بالاتر از این برنامه ها دفاع کرد. در این جهت از همه دعوت می کنم برای یک حرکت جهاد گونه و جدی با هدف توسعه مناطق آزاد آماده باشند.

وی تاکید کرد: گردشگری باید محور توسعه جزیره کیش باشد و همه ذی نفعان احساس کنند که کیش می تواند مقصد گردشگری آنها باشد. باید محور درآمدهایمان را مشخص کنیم که از کجاست. اگر محور درآمدهایمان را مشخص کنیم و آن را هدف قرار دهیم، می توانیم از ابعاد مختلف آن بهره برداری کنیم تا موفق به ایجاد درآمد پایدار شویم.

مرتضی بانک اظهار کرد: کیش باید یک مرکز مالی بین المللی شود که در این راه بانکهای خارجی می توانند نقش مکمل را ایفا کنند. همچنین برای ایجاد یک مرکز بین المللی بورس برای مناطق آزاد نیز باید تلاش شود.

مشاور رئیس جمهور در ادامه وحدت رویه در اصول کلان مناطق آزاد و رقابت جهت ارائه عملکرد بهتر را خط مشی صحیح برای این مناطق برشمرد و بیان کرد: افزایش ظرفیت های گردشگری تور کیش از موضوعات مورد تاکید رئیس جمهوری است که باید با تسهیل امور در جهت ارتقای امکانات و خدمات گردشگری تلاش شود.

وی برنامه مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش در مورد ایجاد شهر هوشمند برای ارائه خدمات یکپارچه به سرمایه گذاران و گردشگران را یکی از برنامه های ضروری در جهت توسعه گردشگری این منطقه آزاد دانست. تبدیل کیش به مرکز بین المللی برگزاری اجلاس ها و همایش ها از موارد مورد اشاره دبیر شورای عالی مناطق آزاد در این نشست بود.

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما