ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

بیش از سه هزار گردشگر از مجموعه فرهنگی خانه بومیان کیش بازدید کردند

 

بیش از سه هزار گردشگر از مجموعه فرهنگی خانه بومیان کیش بازدید کردند

 

مجموعه فرهنگی خانه بومیان کیش در پنج روز نخست تعطیلات نوروزی میزبان بیش از سه هزار گردشگر بوده است.

به نقل از سازمان منطقه آزاد کیش، یکی از جدید ترین جذابیت های گردشگری در جزیره کیش که در چند سال اخیر مورد استقبال گردشگران تور کیش قرار گرفته، موزه مردم شناسی جزیره است. خانه ای در منطقه سفین با دو قرن قدمت که سه سالی است با عنوان خانه مردم شناسی بومیان کیش پذیرای گردشگران و کیشوندان بوده و از روز بیست و هشتم اسفند نود و شش تا پایان روز جمعه سوم فروردین سه هزار و سیصد و چهل و پنج گردشگر را به دیدن آداب و رسوم و سبک زندگانی بومیان این جزیره زیبای مرجانی فراخوانده است.

از سال نود و سه و با هدف معرفی تاریخ، فرهنگ، آداب و رسوم، معیشت و صنایع دستی منحصر به فرد بومیان کیش تمام اتاق ها و فضای داخلی این خانه  که هزار و دویست متر مربع وسعت دارد با حفظ معماری سنتی و با استفاده از مصالح بومی بازسازی و سبک زندگی بومیان کیش در هشتاد سال پیش باز زنده سازی شد. پانزده اتاق از جمله اتاق زمستانی، تابستانی، اتاق های جداگانه ویژه پذیرایی از مهمانان مرد و زن، آشپزخانه، اتاق خواب، مکتب خانه ، انبار خرما، محل استحصال شیره خرما، انبار علوفه و محل نگهداری گاو و گوسفند، همچنین دو حیاط مجلسی ویژه مهمان ها و حیاط مخصوص اعضای خانواده از بخش های دیدنی این مجموعه فرهنگی است.

این مجموعه که در شمار موزه های خصوصی کشور ثبت شده است دو سال پیش در روز جهانی موزه ها و هفته میراث فرهنگی در بخش موزه های خصوصی و در شاخصه تلاش برای بقا به عنوان موزه برتر کشور معرفی شد.

طبق این گزارش در روز بیست و هشتم اسفند و با آغاز دور نخست سفرهای نوروزی که با افزایش شمار گردشگران در جزیره کیش نیز همراه بود، پانصد و هفت گردشگر از مجموعه فرهنگی خانه بومیان کیش دیدن کردند. این مجموعه دیدنی روز بیست و نهم اسفند پذیرای چهارصد و هشتاد و پنج گردشگر بود. شمار علاقمندان به بازدید از این مجموعه فرهنگی در نخستین روز فروردین هفتصد و نوزده نفر و دومین روز فروردین هشتصد و چهل و سه نفر بود. روز جمعه سوم فروردین نیز هفتصد و نود و یک گردشگر در جزیره کیش از این جاذبه فرهنگی و تاریخی بازدید کردند.

قابل ذکر است جزیره کیش در هجده کیلومتری کرانه جنوبی کشورمان واقع شده است و به عنوان مهم ترین قطب گردشگری کشور سالانه پذیرای حدود یک میلیون و هشتصد هزار گردشگر داخلی و خارجی است.

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما