ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

برگزاری نخستین نشست " دی هشت " در کیش

نشست نمایندگان هشت کشور عضو "دی هشت" در کیش برگزر شد  در این نشست کشورهای ایران، مصر، بنگلادش، اندونزی، ترکیه، نیجریه، مالزی و پاکستان به دنبال این هستند  تا زمینه اجرای  کنسرسیوم طرح شده دادو ستد  کود کشاورزی را بین خود  پیگیری کنند .

 دبیر برگزاری اجلاس " دی هشت "  در ایران با بیان این نکته که کود در بخش کشاورزی عامل تعیین کننده ای میباشد اضافه کرد: کود در زمینه کشاورزی نقش بسیار مهمی دارد  و توسعه کشاورزی بدون در نظر گرفتن اهمیت  صنعت کود غیر قابل باور است . ایشان با بیان اینکه  پارسال ایران میزبان این مهم  در بحث  امنیت غذایی بود اشاره کرد  و در همان نشست مقدمات بر گزاری " دی هشت "  با موضوع  کود پایاه ریزی شد .   

به گفته وی، به خاطر اهمیت کود در بخش کشاورزی اعضای گروه دی هشت تصمیم گرفتند در این حوزه ابتدا کار گروهی را تشکیل دهند و در ادامه مقدمات انجام یک کنسرسیوم رافراهم کنند.دبیر برگزاری " دی هشت " همچنین افزود کود تا به حال  صرفا در دست دولت بوده و بخش غیر دولتی ، تعاونی و خصوصی در آن دخالت زیادی نداشته ، اما دولت به این نتیجه رسیده که بهتر است این صنعت را به بخش خصوصی واگذار کند . و این کنسرسیوم میتواند نقطه عطفی در این رابطه باشد .

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما