ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

برگزاری جشنواره های مفرح برای میزبانی شایسته از گردشگران نوروزی کیش

 

برگزاری جشنواره های مفرح برای میزبانی شایسته از گردشگران نوروزی کیش

 

گردشگران جزیره کیش امسال نوروزی شاد، مهیج و خاطره انگیز را در کیش تجربه می کنند.

به نقل از سازمان منطقه آزاد کیش، در آستانه فرا رسیدن سال نو، جزیره کیش با گستردن سفره بزرگ هفت سین در اسکله تفریحی به استقبال بهار و گردشگران نوروزی می رود. جشن تحویل سال نیز روز سه شنبه برابر با بیست و نهم اسفند ماه از ساعت هجده در تالار شهر شروع شده و با اجرای برنامه های فرهنگی متنوع تا ساعت بیست و یک ادامه خواهد داشت.

طبق این گزارش از بیست و پنجم اسفند ماه با اجرای برنامه ای مفرح و شاد از مسافران در مبادی ورودی بندر و فرودگاه استقبال می شود. اجرای موسیقی سنتی و باستانی با دهل و سرنا، تن پوش های عروسکی دلقک های شادی و گروه چوب پا از جمله برنامه های شاد در استقبال از گردشگران تور کیش نوروز است.

جشنواره های متعددی نیز در روزهای بیست و پنجم اسفند تا چهاردهم فروردین در نقاط مختلف جزیره کیش اجرا می شود. جشن های مناسبتی خیابانی با نام کوچه نوازان در باغ راه و اسکله تفریحی هر روز از ساعت هجده و سی دقیقه تا بیست و سه برپا خواهد بود. اجرای برنامه های ویژه کودکان هم هر روز از ساعت پانزده در پارک شهر و اسکله تفریحی شروع شده و تا بیست و سه ادامه خواهد داشت. برنامه های نقاشی نت های رنگی و موسیقی ملل هم از دیگر قسمت های جشن های مناسبتی خیابانی است که هر روز از ساعت پانزده تا بیست و سه در باغ راه، اسکله تفریحی، پارک ماهیگیر و کشتی یونانی برپا می شود.

کاروان شادی نیز هر روزه از ساعت هجده و سی دقیقه تا بیست و سی دقیقه همراه با شخصیت های کارتونی محبوب کودکان از میدان ساحل تا میدان پردیس و بالعکس پذیرای کودکان است تا فضایی بسیار شاد و خاطره انگیز را تجربه کنند. جشنواره اقوام ایرانی هم در باغ راه ایرانی برگزار خواهد بود و برگزاری رقص های آئینی، سیاه چادرهای اقوام و نمایش عروسی اقوام از جمله برنامه های این جشنواره است که هر روز از ساعت هجده و سی دقیقه شروع می شود.

همچنین در پذیرایی از گردشگران نوروزی جزیره کیش و با هدف ایجاد فضایی شاد و مفرح در ایام تعطیلات نوروز از ساعت ده صبح تا بیست و دو رقص های آئینی اقوام ایرانی در بازارها، شهر تاریخی حریره، کشتی یونانی، باغ راه و اسکله تفریحی اجرا می شود. رقص آئینی کردستان، آذری، کرمانج، خراسانی، عشایری، و گیلکی از جمله بخش های متنوع و جذاب این برنامه است.

کنسرت خوانندگان مطرح پاپ کشور نیز هر شب در تالار شهر و مجموعه آوای خلیج فارس پذیرای گردشگران تور کیش علاقمند به موسیقی است. گروه های موسیقی هم هر روز از ساعت هفده تا بیست و دو در پارک مرجان و کشتی یونانی قطعات موسیقی را اجرا می کنند.

همچنین سیرک بزرگ بین المللی هم با حضور هنرمندان هفت کشور در ابتدای باغ راه ایرانی مستقر می شود تا گروه های سنی مختلف و گردشگران علاقمند به برنامه های متنوع سیرک بتوانند از سفر به جزیره کیش لذت ببرند.  

برای علاقمندان به بازی و سرگرمی های مهیج هم جشنواره هیجان شامل فوتبال دستی، منچ و مارپله و شطرنج انسانی، بسکتبال صابونی، فوتبال صابونی و حبابی و تشک پرش ترتیب داده شده است. این برنامه ها همه روزه  از ساعت ده صبح تا بیست و یک در محوطه جنب مجموعه آوای خلیج فارس و تا ساعت بیست و سه در کشتی یونانی و پارک سیمرغ اجرا خواهد شد. 

در اسکله تفریحی برنامه خیابان هنر و کافه راه نیز شامل طراحی چهره، خطاطی، گریم چهره کودکان و نوجوانان، عکاسی و چاپ عکس، کارگاه موسیقی و اجرای تک نوازی، گاری های قدیمی فروش تنقلات سنتی و بومی و محلی در ساحل و باز سازی طهران قدیم است که هر روزه از ساعت ده صبح تا بیست و دو برپا می شود.

ایستگاه شعر و ادب بهارانه و مسابقه مجسمه های ماسه ای در پارک ماهیگیر و ایستگاه بهارانه کودک و نوجوان در پارک شهر، ایستگاه دین و زندگی در کمپ های اسکان نوروزی، پارک شهر، باغ راه و کشتی یونانی و اجرای نمایش خیابانی و پرفورمنس های هنری در درخت سبز و حریره از دیگر برنامه های نورزی کیش است.

بازارچه اقوام و نمایشگاه نوروزی در باغ راه هم شامل غرفه سوغات و صنایع دستی و غرفه های فروش غذای سنتی و جنگ شادی پذیرای کیشوندان و گردشگران تور کیش است که از شهرهای دور و نزدیک به این منطقه آزاد سفر کرده اند تا سال نو را در کنار سواحل نیلگون خلیج فارس آغاز کنند.     

جشنواره ساخت و پرواز بادبادک ها شامل کارگاه آموزشی اصول ساخت و پرواز بادبادک هم در ساحل مرجان، سیمرغ، اسکله تفریحی و کشتی یونانی برپا می شود تا گردشگران با به پرواز در آوردن بادبادکهای دست ساز خود در آسمان زیبای کیش لحظات شاد و خاطره انگیزی را در کنار خانواده های خود تجربه کنند.

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما