ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

برون سپاری امور در رویکرد فرهنگی مسوولان جزیره کیش

 

برون سپاری امور در رویکرد فرهنگی مسوولان جزیره کیش

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش گفت: برون سپاری فرهنگی و هنری و مشارکت جدی بخش خصوصی در این حوزه مهمترین رویکرد و هدف مسوولان سازمان منطقه آزاد کیش است.

در راستای نشست پنجشنبه شب اصحاب فرهنگ و هنر جزیره کیش سعید پورعلی افزود: کیش آراسته به هر هنری می توان دانست که در این راستا جزیره کیش سرآمد حوزه فرهنگ است و می بایست در کنار فعالیت های اقتصادی آنرا به قطب فرهنگی نیز مبدل کرد.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش بیان کردند: با برون سپاری فرهنگی و مشارکت بخش خصوصی به ویژه فعالان هنری سبب گریز از تصدی گری بخش دولتی می شود که باید بستری برای حمایت و تسهیل امور فراهم شود.

برپایی جشنواره فیلم های فجر کیش در سال گذشته را می توان نمونه ای بارز این برون سپاری فرهنگی دانست که باید نمره قبولی به بانیان و متولیان آن داد.

پورعلی با اشاره بر اختصاص دادن بیشترین بودجه از سرزمین اصلی به حوزه فرهنگ و هنر در جزیره کیش بیان کردند: متولیان فرهنگی و هنرمندان جزیره کیش شایستگی برگزاری برنامه های فرهنگی و هنری نظیر جشنواره های نوروزی و تابستانی کیش را دارا می باشند.

یکی از شرایط لازم جهت مبدل شدن کیش به شهری خلاق، رویدادسازی در زمینه های هنری است و اضافه کردند: نباید در انتظار سازمان منطقه آزاد کیش باشیم، هنرمندان بهترین طراحان هستند که باید نقش بسزایی در مسائل اجتماعی فرهنگی و هنری داشته باشند.

ایجاد و گسترش پاتوق های فرهنگی در عرصه خلاقیت های هنری نقش مهمی خواهند داشت و از توانایی این جزیره در زمینه های نمایشنامه خوانی، شعر خوانی در کافی شاپ ها و محافل اینچنینی می توان استفاده کرد.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش در این نشست خبر از پیگیری مطالبات اهل فرهنگ و هنر و پیشنهادات ارزشمند آنان در حضور مدیرعامل این سازمان و در نشست اول دادند.

وی اضافه کرد: اقدام های مثبتی در چند ماه اخیر در حوزه فرهنگی انجام شده که راه اندازی انجمن های هنری با مشارکت فعالان هنری جزیره نمونه بارزی است که می توان اشاره کرد. 30 نفر در قالب 9 کارگروه در یک بازه زمانی مشخص اقدامات قانونی برای تشکیل این انجمن ها مامور شده اند.

وی اظهار داشت فضایی مناسب برای انجمن های هنری و مطبوعاتی با حمایت مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش تشکیل خواهد شد تا کاخ مرجان مورد ترمیم و بازسازی قرار گیرد و همچنین یک مجموعه بی نظیر به کیش اضافه شود.

پورعلی با بیان رخدادهای فرهنگی و هنری و عرضه آثار موزه ای از گفته های مدیرعامل سازمان در نشست پیشین بود که در واقع رایزنی هایی با برگزارکنندگان و مجموعه داران و فرهنگ سراهای بزرگ و موفق کشور صورت گرفته است.

معاون سازمان منطقه آزاد کیش تصریح کرد: مراحل چهارمین جشنواره شعر و سرود خود در حال برگزاری است که اختتامیه آن با حضور بزرگان این حوزه در کیش برگزار می شود.

عضو هیات علمی جهاد دانشگاهی اضافه کرد: ساماندهی وضعیت آموزش و پرورش از سوی مدیرعامل سازمان ابلاغ گردیده است و جهت ارتقای کمی و کیفی آن با همکاری مسوولان آموزش و پرورش در حال تعامل هستیم تا ضمن اینکه فضاهای آموزشی را ارتقا می دهیم دانش آموزان را در عرصه فرهنگ و هنر نیز آماده کنیم.

مدرس دانشگاه بیان کردند: در حال برنامه ریزی ستاد برگزاری هفته مبعث و ستاد برگزاری دهه فجر انقلاب اسلامی جهت برگزاری هر چه با شکوه تر رویدادهای ملی و دینی هستیم.

در پایان نشست علیرضا نجابت مدیرکل صدا و سیمای از مرکز کیش برای برنامه ریزی جدی و تلاش همکاران برای توسعه جایگاه صدا و سیما در ارزیابی های ملی، ابراهیم حسن بیگی بخاطر کسب مقام اول در جشنواره ملی داستان انقلاب، عباس نجاری بخاطر مقام اول در رشته طراحی لباس جشنواره تئاتر خیابانی ارس، نازیلا نوبهاری به خاطر کسب عنوان اثر شایسته تقدیر برای تالیف مجموعه آثار قصه های کیش و فریده ترقی به خاطر کسب عنوان برگزیده داستان سیمرغ نیشابور تقدیر و لوح سپاس اهدا شد.

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما