ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

بررسی استفاده از کیش در جام جهانی 2022 قطر در کمیسیون فرهنگی مجلس

 

بررسی استفاده از کیش در جام جهانی 2022 قطر در کمیسیون فرهنگی مجلس

 

ایرنا، رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: یکی از الزامات استفاده قطر از کیش برای میزبانی جام جهانی 2022 حضور بانوان در ورزشگاه ها است که اگر با این موضوع موافقت شود، باید به نحوی مدیریت شود.

به نقل از خانه ملت، «جمشید جعفرپور» در خصوص احتمال استفاده از کیش برای میزبانی مشترک جام جهانی 2022 قطر، اظهار کرد: وزارت ورزش و جوانان باید طرح موضوع مطرح شده را به کمیسیون ارائه دهد و چنانچه این میزبانی با رعایت موازین فرهنگی و مقبولیت عامه باشد، به طور قطع از آن استقبال می‌ شود.

نماینده مردم لارستان، خنج، گراش در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: شاید طراحی‌ ها به گونه ‌‎ای صورت گرفته باشد که نیازی به امکانات سخت افزاری نباشد و برنامه‌ ریزی درست، امکان و شرایط میزبانی برای ایران برقرار و فراهم شود؛ به هر حال در این زمینه بازرسان فیفا نیز سطح کیفی میزبانی ایران را در جزیره کیش مورد مطالعه و بررسی قرار خواهند داد و نظر موافق آنها شرط اصلی میزبانی خواهد بود.

جعفرپور در پاسخ به این سوال که برای میزبانی جام جهانی نیاز به حضور بانوان در استادیوم ‌های ورزشی است و آیا با چنین مساله ای موافق هستید؟ بیان کرد: به همین دلایل لازم است که طرحی با جزئیات کامل از سوی وزارت ورزش و جوانان به کمیسیون فرهنگی مجلس ارائه شود تا از نحوه مدیریت چگونگی حضور بانوان در استادیوم ‌های ورزشی مطلع شویم.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس اضافه نمود: چنانچه این حضور با مقتضیات جامعه و ارزش‌ های اسلامی منافاتی نداشته باشد، امکان حضور زنان و به تبع آن برگزاری مسابقات جام جهانی در جزیره کیش ممکن می‌ شود.

جام جهانی سال 2022 میلادی در کشور قطر برگزار می شود. مهدی تاج سیزدهم آذر ماه سال جاری و پس از امضای تفاهمنامه همکاری های ورزشی با «آرماند دوکا» رئیس فدراسیون آلبانی در جمع خبرنگاران گفته بود که با کشورهای دیگری از جمله قطر هم تفاهم ‌نامه امضا می ‌کنیم و بر این اساس، ممکن است قطر در جام جهانی ۲۰۲۲ از زمین ‌های جزیره کیش استفاده کند.

وی اظهار داشت: مطالعاتی هم در حال صورت گرفتن است که شاید قطری ‌ها به جزیره کیش بیایند و با سرمایه ‌گذاری در آنجا کمپی را ایجاد کنند که در جام جهانی 2022 هم مورد استفاده قرار گیرد.

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما