ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

ایجاد تقویم گردشگری از ملزومات توسعه صنعت گردشگری است/فرهنگ بومی و سنتی سهم مغفول در گردشگری کیش

 

ایجاد تقویم گردشگری از ملزومات توسعه صنعت گردشگری است/فرهنگ بومی و سنتی سهم مغفول در گردشگری کیش

 

بدریه بحرینی با تاکید بر اینکه فرهنگ سنتی و بومی کیش بخش مغفول گردشگری در کیش است اظهار داشت: توسعه صنعت گردشگری نیازمند تقویم گردشگری است تا با توجه به فصل های مختلف و بررسی های انجام شده بستر حضور گردشگران خارجی را در کیش فراهم کرد.

به نقل از کیشوند نیوز از پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استانها، صنعت گردشگری از صنایع سودآور جهان امروز است که بسیاری از کشورها با استفاده از جاذبه های طبیعی و جاذبه های در تلاش برای کسب سهمی فراتر از دیگران در این حوزه هستند..

منطقه آزاد کیش در میان دیگر مناطق آزاد با توجه به شرایط ویژه با ماموریت توسعه و رونق گردشگری و تجارت در جنوبی ترین بخش کشور انتخاب شد تا علاوه بر رشد و توسعه این منطقه تاثیری بر فعالیت های اقتصادی و گردشگری کشور داشته باشد، اما در موفقیت این ماموریت سخن ها فراوان است.

فرهنگ بومی و سنتی بخش مغفول گردشگری کیش

بدریه بحرینی نائب رئیس شورای شهر کیش با بیان اینکه بخش بومی نشین کیش می تواند در رونق و توسعه گردشگری جزیره نقشی فراتر از آنچه اکنون شاهد هستیم داشته باشد بیان کرد: آنچه امروز در جزیره کیش مورد غفلت قرار گرفته فرهنگ و سنت بومی منطقه است که می تواند در اشتغالزایی و رونق گردشگری تور کیش موثر واقع شود.

وی با بیان اینکه با احیاء فرهنگ سنتی و بومی جزیره کیش می توان علاوه بر رونق بخش گردشگری، فرصت های شغلی فراوانی ایجاد کرد اضافه نمود: ظرفیت های فراوانی چون پوشش، غذا، صنایع دستی و آثار سنتی و بومی از مواردی است که اگر مورد توجه قرار گیرد نه تنها گردشگران را بیشتر از قبل جذب می کند بلکه اشتغالزایی در این منطقه را افزایش می دهد.

وی با تاکید بر اینکه در بخش بومی نشین جزیره کیش می توان با ایجاد شبکه های گردشگری مانند رستوران های غذای بومی با انواع غذاهای محلی دریایی، اقامتگاه های سنتی با زیباترین تزئینات و نمایش آثار و تاریخ گذشته بومیان جزیره کیش ساعت های دلپذیر و خاطره انگیزی برای گردشگران ایجاد کرد اضافه نمود: متاسفانه رشد و توسعه در جزیره کیش متوازن حرکت نکرده و امروز می بینیم که قسمت های مختلف مرکز شهر توسعه یافته و بخش سنتی و قدیمی جزیره از گوی توسعه عقب مانده است.

بدریه بحرینی نائب رئیس شورای شهر کیش بیان کرد: گردشگری امروزه به انواع مختلف گردشگری تفریحی، ماجراجویانه، آموزشی، سلامت، تاریخی، تجاری، ورزشی و شکل های مختلف دیگر تقسیم می شود که باید با نیازسنجی هر بخش زیرساخت های لازم برای حضور هر یک را در نظر گرفته و به وجود آورد.

این کارشناس گردشگری با اشاره به تقویم گردشگری تاکید کرد: علاوه بر این باید با ایجاد یک تقویم گردشگری با استفاده از زمان های مختلف مانند فصل گرما و فصل معتدل که در کیش وجود دارد شرایط را برای حضور گردشگران تور کیش فراهم کنیم و همچنین افزود: توسعه گردشگری نیازمند تعریف اهداف و ایجاد ضروریات هدف است که نیاز به یک همت جمعی، اقبال عمومی و انسجام قسمت های مختلف دولتی و غیر دولتی دارد اگر چه نقش مردم در این میان همچون تمامی دوره های مختلف بی تردید پر رنگ و تاثیر گذار است.

بحرینی بر اهمیت تبلیغات و اطلاع رسانی به عنوان پایه اساسی معرفی جزیره کیش در داخل و خارج کشور تاکید و بیان کرد: اگر چه، بهترین تبلیغات ارائه محصولات و خدمات با کیفیت و قیمت مناسب است که می تواند گامی بلند و موثر در جذب گردشگر باشد.

وی با تصریح بر اینکه در طی سال های اخیر کاهش کیفیت و افزایش قیمت به عنوان یک آفت و عامل کاهش گردشگران مطرح بوده است اضافه نمود: در گذشته های نه چندان دور مردم برای تهیه برترین اجناس برند و با کیفیت راهی جزیره کیش می شدند و در کنار تفریح از جاذبه های بکر و دریای بی نظیر جزیره کیش سبد خرید خود را مملو از اجناس با کیفیت کرده و راهی شهر و دیار خود می شدند در حالیکه در سال های اخیر به شدت شاهد افت کیفیت و افزایش بی رویه قیمت اجناس و خدمات در کیش هستیم.

وی با تاکید بر اینکه در رونق گردشگری ارائه خدمات اقامتی، پذیرایی و هزینه سفر هوایی بی تاثیر نیست اظهار کرد: یکی از سیاست های تاسیس شرکت هواپیمایی کیش ایر، هدایت گردشگران از شهرهای مختلف به جزیره کیش است اما به مرور این هدف کمرنگ شد و با توسعه ناوگان هوایی مسیرهای پروازی متعدد در این شرکت بر این هدف تاثیر گذار بود به ویژه در بازه زمانی تغییر مدیریت در سال جاری افزایش قیمت های پروازی مسیر کیش از مشکلاتی بود که کاهش گردشگر تور کیش را در پی داشت.

بدریه بحرینی در ادامه بیان کرد: با توجه به نگاه ویژه دکتر انصاری لاری به توسعه گردشگری و افزایش گردشگران در جزیره مرجانی کیش در روزهای اخیر شاهد رویکرد کیش ایر به افزایش خدمات و کاهش قیمت ها هستیم که امید است رونق جزیره کیش را در پی داشته باشد.

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما