ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

اولین  سمپوزیوم ساخت مجسمه  کیش

اولین  سمپوزیوم ساخت مجسمه  کیش

 

اولین  سمپوزیوم ساخت مجسمه  کیش که از نوزدهم بهمن ماه  بهمن در دماغه هور برپا میشود ، مضاف بر مجسمه سازان کشورمان ، پذیرای دوازده مجشمه ساز بین المللی است تا ظرف بیست روز هفده مجسمه سنگی را در کیش رونمایی کنند .

روابط عمومی سازمان منطقه آزاد کیش اعلام نمود ، دبیر این برنامه این سازمان  در دوره جدید مدیریت خود در نظر داشت  فعالیت های هنری و فرهنگی را در سطح جزیره گسترش دهد  که در همین راستا طرح  سمپوزیوم بین المللی مجسمه سازی کیش مصوب شد . برای تصویب این طرح  نشست های فراوانی  با مدیران منطقه آزاد کیش برقرار گردید  و بعد از تشریح رویکردهای لازمه  با انتشار فراخوان عمومی، نام نویسی  از مجسمه سازان انجام شد . ایشان خاطر نشان کردند شورای سیاست گذاری این طرح مشتمل بر  تعدادی از هنرمندان مجسمه ساز و نحبگان عرصه فرهنگ  و نمایندگان سازمان منطقه آزاد کیش میباشد .

ایشان همچنین  با تأکید بر همخوانی  برگزاری این سمپوزیوم با ویژگی های منطقه کیش خاطر نشان نمودند : ما متناسب با رویدادهای هنری بین المللی و بر اساس تجربیات قبل  که از چندین دوره برگزاری سمپوزیوم های مجسمه سازی در ایران داشتیم، این سمپوزیوم بین المللی را مختص و متناسب با جزیره کیش در نظر گرفتیم .

ایشان در ارتباط با  مجسمه سازان  ایرانی حاضر در این رویداد نیز گفت : هیأت انتخاب آثار با بررسی نود و سه  اثر ارسالی از بالغ بر هفتاد مجسمه ساز  ، آثار پنج نفر  را برای اجرا در این سمپوزیوم برگزید  که شهریار رضایی، حمیدرضا صادق زاده، هدایت صحرایی و صفورا فدایی اعضای اصلی  و محمد مردی هم نفر ذخیره سمپوزیوم میباشد .

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما