ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

انعقاد تفاهم نامه همکاری بین اداره استاندارد و آموزش و پرورش کیش

 

انعقاد تفاهم نامه همکاری بین اداره استاندارد و آموزش و پرورش کیش

 

با هدف گسترش فرهنگ استاندارد، تفاهم نامه همکاری بین اداره استاندارد و آموزش و پرورش کیش امضا شد.

به نقل از سازمان منطقه آزاد کیش، در نشستی که با حضور معاون اقتصادی سازمان منطقه آزاد کیش تشکیل شد با هدف همکاری در زمینه آموزش و ترویج فرهنگ استاندارد در مدارس جزیره کیش تفاهم نامه همکاری بین سعید صومعه رئیس اداره استاندارد و نظارت غذا و دارو و عربعلی زینالی رئیس اداره آموزش و پرورش کیش امضا شد.

در این نشست محمدرضا سعیدی با بیان اینکه ارتقاء کیفیت زندگی از اهداف عمومی و ارتقاء بهره وری سازمان از اهداف خصوصی مدیریت اقتصادی است اظهار داشت: آموزش و پرورش از سرمایه های نا محسوس هر کشور است و موتور محرکه نا محسوس در توسعه کشورها به شمار می آید. بر همین اساس در کنار رشد علمی و تکنولوژی، ارتقاء فرهنگ لازمه پیشرفت هر جامعه است و زیر بنای آموزش های علمی، مهارتی و فرهنگی مدارس هستند.

وی با اشاره به نقش استاندارد در ارتقاء کیفیت زندگی اضافه نمود: توسعه استاندارد در گرو توسعه فرهنگ استاندارد است و اگر بخواهیم استاندارد به عنوان یک عنصر کلیدی در افزایش کیفیت زندگی موثر باشد باید زمینه های فرهنگی نیز برای آموزش استاندارد فراهم شود. معاون اقتصادی سازمان منطقه آزاد کیش انعقاد این تفاهم نامه را گامی موثر در ایجاد زیر ساخت های فرهنگی برای ارتقاء کیفیت زندگی بر مبنای استاندارد برشمرد.

سعید صومعه رئیس اداره استاندارد کیش هم ضمن ابراز خرسندی از اجرای این طرح به عنوان پایلوت در جزیره کیش بیان کرد: در این طرح طی یک برنامه مستمر و نظام مند، دانش آموزان با فعالیت ها و نقش اداره استاندارد در حوزه های مختلف آشنا می شوند. همچنین اضافه نمود: آموزش استاندارد یک فعالیت گروهی است و همه افراد می توانند به منظور ارتقاء سطح زندگی خود از آموزشهای لازم در زمینه استاندارد بهره مند شوند به همین دلیل به عنوان گام نخست، آموزش را از سنین پایه و از دانش آموزان مقطع ابتدایی آغاز کردیم.

عربعلی زینالی رئیس اداره آموزش و پرورش نیز با بیان اینکه پنج هزار دانش آموز در مقطع دبستان و پیش دبستانی در جزیره کیش در این طرح آموزش های لازم را می بینند اظهار داشت: این طرح به صورت آزمایشی با برنامه ریزیهایی که از تابستان امسال شده بود در هفته استاندارد آغاز شده است و دانش آموزان ضمن بهره گیری از آموزش های مربیان متخصص در این حوزه از نحوه فعالیت آزمایشگاههای اداره استاندارد دیدن می کنند.

طبق بیانات رئیس آموزش و پرورش کیش توزیع بروشور، برگزاری اردو، ساخت کار دستی، کشیدن نقاشی و نوشتن مطلب از فعالیت هایی است که با هدف فراگیری بهتر دانش آموزان در این زمینه انجام می شود.

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما