ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

اجرای برنامه های متنوع گردشگری در نوروز 93

اجرای برنامه های متنوع گردشگری در نوروز 93

 

 

در جهت عرضه  خدماتی متفاوت تر شایسته تر  به مسافران نوروز 93،3  طرح عمرانی در کیش به بهره برداری رسیده  و  برنامه های متنوع گردشگری در این جزیره زیبا به اجرا در خواهد آمد.

روابط عمومی سازمان منطقه آزاد کیش اعلام نمود ، ساخت و تجهیز پارک شهر کیش به وسعت شانزده  هکتار، آماده سازی پارک سیمرغ به مساخت بیست و هشت هزار متر مربع و ترمینال مسافری بندرگاه کیش به مساحت هفت هزارو پانصد متر مربع و مجهز به پیشرفته ترین سیستم های عرضه  خدمات گمرکی و رفاهی به گردشگران مسیر دریایی، برخی از  طرح های عمرانی میباشد  که در آستانه نوروز93 در کیش بهره برداری خواهد گردید .

ضمنا  کمپینگ چادری به مساحت پانزده  هکتار بانصب دو هزار و پانصد  چادر برای پذیرایی از  مسافران نوروز 93 آماده گردیده است.در نوروز امسال غرفه های نمایشگاهی برای عرضه محصولات فرهنگی و هنری در سواحل جزیره کیش و کمپینگ نوروزی مستقر شده و برنامه های متنوع گردشگری در در نقاط مختلف جزیره به اجرا درخواهد آمد . گردشگران و ساکنان می توانند هر روز از ساعت هجده تا بیست و یک  در کشتی یونانی ، بیست و یک  تا دوازده و نیم شب  در اسکله تفریحی و بیست و دو  تا دوازده و نیم شب  در تالار شهر ازبرنامه های متنوع و جنگ های شاد نوروزی استفاده نمایند .

اکران جدید ترین  فیلم های سینمایی روز کشور در خانه فیلم و هنر لبخند، برپایی  همایش های مفرح ورزشی در ساحل اسکله تفریحی، فعال سازی هجده  ایستگاه دوچرخه در نقاط مختلف جزیره ، افزایش ساعات فعالیت پلاژ آقایان و بانوان در تعطیلات نوروز و برگزاری کنسرت های موسیقی، جنگ شبانه  و نمایش های هنری در تالار شهر از جمله برنامه های مفرح  سازمان منطقه آزاد کیش برای پذیرایی ازگردشگران نوروزی خواهد بود . 

 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

طراوت بهاری کیش در نوروز 93

طراوت بهاری کیش در نوروز 93

 

جزیره کیش با  افزایش50 هزار متری فضای سبز و نصب بالغ بر  سی شاخص شهری آماده پذیرایی از مسافراندر  نوروز 93 شده است.روابط عمومی سازمان منطقه آزاد کیش در گزارشی اعلام نمود  ،‌ با اجرای طرح توسعه فضای سبز کیش که با هدف ایجاد فضای مشایسته و استاندارد  شهری برای میزبانی از مسافران  نوروزی تا  انتهای اسفند 92  به طول خواهد انجامید  پنجاه  هکتار به فضای سبز کیش اضافه خواهد گردید .

علاوه بر کاشت گل های فصلی زیبا در خیابانها  و میادین ، نصب سی شاخص  شهری زیبا  با طرح ها و رنگ های متنوع در نفاط مختلف جزیره کیش به  این منطقه مهم گردشگری کشور حال و هوای خاصی  بخشیده است . اضافه میشود  سفر مسافران  به کیش  از هفته های پایانی اسفند رفته رفته آغاز شده و این روزها در معابر این جزیره  شاهد تردد خودروهایی هستیم که با پلاک سرزمین اصلی و از نقاط مختلف کشور به کیش سفر کرده اند تا بهاری خاطره انگیز را در این جزیره سرسبز وزیبا تجربه کنند.

تعداد زیادی از این گردشگران با تصویر برداری وگرفتن عکس یادگاری از خیابانهای سرسبز و پرگل این جزیره ، سفر به کیش را در قاب خاطرات خود ماندگار می کنند .

از دیگر فعالیت های سازمان منطقه آزاد کیش در آستانه نوروز می توان به  آماده سازی کمپینگ های چادری و  نصب دوهزارو پانصد چادر ، افزایش پروازهای ورودی و خروجی برای انتقال نزديك به سيصد  هزار مسافر از مسیر هوایی ، بکارگیری بيست و سه شناور ولندیگراف برای انتقال روزانه نزديك به ده هزار گردشگرازمسیر دریایی ، افزایش ساعات کاری مراکز درمانی ، و نظارت بر کیفیت و کمیت خدمات مراکز اقامتی و پذیرایی ، بازارها و مراکز تجاری اشاره کرد.

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

جشنواره بهار در بهار کیش

جشنواره بهار در بهار کیش

 

نوروز امسال همزمان با ورود مسافران نوروزی کیش به کیش   جشنواره فرهنگی، هنری "بهار در بهار" و ارائه زیباترین و هنرمندانه ترین سفره های هفت سین پانزدهم اسفند در جزیره زیبای کیش برپا خواهد شد .

روابط عمومی سازمان منطقه آزاد کیشدر خبری اعلام نمود ، در این جشنواره که تا بیستم اسفند از ساعت شش بعد از ظهر تا ساعت یازده شب  در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی کیش جریان خواهد داشت ، زنان هنرمند، خلاق و کارآفرین کیش محصولات و ساخته های دست خود را در معرض دید علاقمندان قرار خواهند داد .

نمایشگاه هنر ، خلاقیت و دستاوردهای  زنان ، عرضه  صنایع دستی و سوغات استان ها، اجرای برنامه های و آیتم های شاد با شرکت  هنرمندان، عرضه  سفره های هفت سین خانگی و بزرگ، تهیه انواع غذاهای محلی، شیرینی و ترشی خانگی و داد و ستد لوازم اضافه  و غیر مصرفی منزل (کالا در مقابل کالا) از جمله برنامه های این جشنواره میباشد.

 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

کنترل  قیمت کالا و خدمات در کیش برای نوروز 93

کنترل  قیمت کالا و خدمات در کیش برای نوروز 93

 

 

 

 در راستای  رفاه حال مسافران ، کنترل قیمت کالا و خدمات نوروزی کیش افزایش خواهد یافت. روابط عمومی سازمان منطقه آزاد کیش در گزارشی گفت ، اعزام  تیم های کنترل قیمت و تعیین  برنامه های مدون و زماندار برای بازدید این تیم ها از فعالیت  کمیته های مختلف ستاد نوروزی کیش،  نصب برچسب نرخ کالا و توزیع آن میان  واحدهای صنفی و فروشگاه های عرضه میوه ، افزایش کنترل  فروش کالاها در بازارها و مراکز خرید  با حضور بازرسان افتخاری جامعه بازاریان و سرعن بخشیدن به  پروسه  بازدید از مراکز پخش لوازم آرایشی و بهداشتی از جمله برنامه هایی است که در دستور کار کمیته نظارت بر نرخ کالا و خدمات ستاد نوروزی کیش میباشد .

 ضمنا در جهت  رسیدگی به نظرات و انتقادات گردشگران، شکایات واصله   به سامانه های دریافت پیام های مردمی از قبیل 124 در سریعترین مدت زمان ممکنه  به مدیران مجموعه های مرتبط و در صورت نیاز به شوراهای حل اختلاف و یا حوزه نظارتی سازمان منطقه آزاد کیش ارجاع داده  خواهند شد .   

 ضمنا همه  واحد های صنفی ملزم خواهند بود   مجوز فعالیتهای اقتصادی خود را در معرض دید مشتریان نصب نمایند  و برای  واحدهایی که مجوز آنها در دست بررسی میباشد  و امکان صدور آن تا انتهای سال 92 ممکن نیست  با تایید جوامع یک برگ گواهی صادر خواهد گردید .

 لازم به ذکر میباشد  شماره تلفن و راه های برقراری ارتباط کمیته نظارت طراحی و بر روی خودروهای  مجري طرح نوروزی حک میشود .

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

نرخ خدمات عمومی نوروز 93 برای مسافران کیش اعلام شد

 

نرخ خدمات عمومی نوروز 93 برای مسافران کیش اعلام شد

 

 

نرخ عرضه سرویس ها و  خدمات عمومی برای اتومبیل ها و مسافرانی که تصمیم  دارند در نوروز93  از طریق مسیر دریایی عازم کیش شوند اطلاع رسانی گردید.مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری و توسعه کیش با اشاره به  این که با دستور  مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش همه  ظرفیت ها و امکانات جزیره زیبای  کیش برای عرضه سرویس و خدمات شایسته تر  به گردشگران نوروزی استفاده میگردد خاطر نشان نمود  با بررسی های و مطالعات به عمل آمده  نرخ ارائه خدمات به مسافران  مسیر دریایی برای  هر خودروی ورودی صد  هزار تومان و برای هر مسافر بدون خودرو پانزده  هزار تومان در نظر گرفته شده.

رئیس کمیته حمل و نقل هوایی و دریایی ستاد نوروزی همچنین خاطر نشان نمود: اینهزینه ها  بابت خدمات عرضه  شده از طرف سازمان منطقه ‌آزاد کیش بوده و مبلغ  بلیت شناورها به وسیله  شرکت های کشتیرانی به کل جدا  ارزیابی و اخذ میگردد.

این مقام مسئول در ضمن با اشاره به اینکه  ایجاد و افزایش ظرفیت کمپینگ های نوروزی و مجهز کردن  این مجموعه های اقامتی برای ارائه  شرایط رفاهی گردشگران از اولویت های مهم شرکت سرمایه گذاری و توسعه کیش است اضافه نمود : هزینه های دریافتی بابت اجاره چادر هرشب مبلغ سی  هزار تومان و برای چادرهای شخصی بیست هزار تومان لحاظ گردیده  .

ایشان همچنین خاطر نشان نمودند : این هزینه ها برای کمپینگ های چادری بوده و زمان  اقامت هر مسافر سه روز در نظر گرفته است و مسافران درصورت اقامت بیشتراز سه شب می بایست برای هرشب اقامت دو برابر نرخ تعیین شده راپرداخت نمایند .شایان ذکر میباشد که  شرکت سرمایه گذاری و توسعه کیش مسئول برنامه ریزی و اجرای فعالیت های کمیته حمل و نقل هوایی و دریایی و کمیته اسکان و خدمات رفاهی در نوروز 1393 میباشد .