ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی در جزیره کیش

جزیره کیش امروزه به عنوان یکی از بهترین جاذبه های گردشگری کشور محسوب می شود که سالانه گردشگران بسیاری از این جزیره زیبا دیدن می کنند. در این بخش سعی داریم به معرفی وسایط حمل و نقل عمومی در سطح جزیره کیش بپردازیم.

تاکسی

یکی از اصلی‌ترین وسیله‌ی نقلیه‌ی عمومی که در جزیره کیش بسیار مورد استفاده قرار می گیرد تاکسی است. تاکسی‌های رنگارنگی که در خیابان‌های کیش دیده می شود نقش مهمی را در جابه‌جایی شهروندان و مسافران تور کیش دارند. تاکسی‌های کیش عموما رنگ‌های سفید و زرد است و جزء خودروهای باکیفیتی به شمار می روند.

تاکسی‌های سفیدرنگ کیش در واقع تاکسی‌های تلفنی یا دربستی هستند. تاکسی‌های زردرنگ نیز به عنوان تاکسی‌های خطی مورد استفاده قرار می گیرند.

شرکت‌های تاکسیرانی متعددی در کیش فعالیت دارند و مسافران و شهروندان قادر خواهند بود در هر نقطه‌ای از جزیره و در هر زمانی با تماس با یکی از مراکز تاکسیرانی درخواست تاکسی خود را اعلام کنند.

 

استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی در جزیره کیش

 

مینی بوس

مینی‌بوس جزء دیگر وسیله‌ی نقلیه‌ی عمومی در جزیره‌ی کیش به شمار می رود. تا به کنون مینی‌بوس ها از دو خط مجزا در جزیره تشکیل شده اند. خط یک مینی‌بوس رانی مشتمل بر 13 ایستگاه و خط دو مینی‌بوسرانی دارای 42 ایستگاه می باشد.

تقریبا می توان گفت بیشترین مساحت و اماکن اصلی جزیره‌ی کیش را ایستگاه های مینی‌بوس پوشش داده اند.

 

استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی در جزیره کیش

 

اجاره خودرو بدون راننده

با توسعه‌ی جزیره‌ی کیش در سال‌های اخیر و مورد توجه قرار گرفتن آن توسط بسیاری از گردشگران تور کیش، شرکت‌های متعددی در این جزیره، خودروهای بدون راننده را اجاره می دهند.البته اجاره خودرو بدون راننده را نمی توان زیرمجموعه‌ی وسایل حمل و نقل عمومی قرار داد ولی به علت فراگیر شدن معرفی گردیده است.

شرکت‌های متعددی در سطح جزیره کیش موجود است که با توجه به انواع خودروها با قیمتی متنوع اقدام به اجاره خودرو به مشتریان و علاقه‌مندان، شهروندان و گردشگران تور کیش کرده اند. به هنگام اجاره خودرو شرایط جوی، کیفیت خودرو را از لحاظ سیستم سرمایشی درنظر داشته باشید.

 

استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی در جزیره کیش

 

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما