ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

استفاده از طرح‌های نوین برای مقابله با چالش‌های محیط زیستی

 

استفاده از طرح‌های نوین برای مقابله با چالش‌های محیط زیستی

حدود چندسالی است که با کاهش نزولات جوی، گرمای شدید و بی سابقه هوا تغییرات اساسی در ذخایر آبی کشور به وجود آمده و نگرانی‌هایی را برای مسئولان کشور به همراه داشته است.

وجود معضلاتی چون کم آبی و شرایط اقلیمی و کاهش نزولات جوی سبب شده استفاده از طرح‌های نوین برای مقابله با چالش‌های محیط زیستی الزامی شود. همین قطع گاه و بیگاه برق مربوط به کاهش آب موجود در پشت سدها است.

راهکارهایی در کنار توصیه مسئولان به مردم در ارتباط با مدیریت مصرف آب و برق پیشنهاد شده است که کارشناسان معتقدند اجرای شیوه های نوین می تواند راهگشایی برای حل این مسئله باشد.

در رابطه با اجرای طرح مدیریت مصرف آب در جزیره کیش رئیس سازمان میراث فرهنگی اظهار داشت: اجرای طرح اساسی تصفیه خانه نوین با الگوی فناوری روزجهانی از سال های گذشته و با تکیه بر تولیدات داخلی توسط رئیس وقت سازمان منطقه آزاد کیش در این جزیره صورت گرفته است.

وی افزود: این طرح می تواند تا حد زیادی از بروز چنین چالش هایی جلوگیری کند. با آینده نگری در خصوص شرایط جوی و کمبود آب قادر خواهیم بود وضعیت موجود را بهبود ببخشیم.

مونسان گفت: در ابتدا کمتر کسی انتظار داشت این موضوع اجرایی شود ولی در چند ماه این طرح صورت گرفت که توانست مشکل اساسی کاهش آب شرب و برق این منطقه بهبود بخشد و کمبود آب و قطعی برق را به شکل قابل توجهی رفع کند.

کارشناسان محیط زیست بر این باورند با استفاده و با تکیه بر ظرفیت و دانش ایرانی و با در نظر گرفتن گرمای بی سابقه هوا و کاهش نزولات جوی، می توانیم با اجرای طرح های نوین، اقداماتی اصولی در اصلاحات اساسی، زیر بنایی اقتصادی و توسعه همه جانبه زد.

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما