ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

ارتقاء سطح خدمات هتلی کیش به بالاترین رتبه کشوری به یاری اصلاح زیر ساخت های گردشگری کیش

 

ارتقاء سطح خدمات هتلی کیش

 

مسیح الله صفا در دیدار با دکتر مونسان، کارکرد صحیح سازمان منطقه آزاد کیش را عامل رشد کیفی هتلهای کیش دانست. سازمان منطقه آزاد کیش اضافه نمود، رییس و جمعی از اعضای جامعه هتلداران جزیره با مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش گفتگو کردند.

در این دیدار و گفتگو مسیح الله صفا با اشاره به انتخاب دکتر مونسان به عنوان مدیر جهادی و چهره برتر صنعت ساختمان کشور گفت: کسب این رتبه ها افتخاری برای جزیره کیش است و باید به کیشوندان برای وجود مدیرعاملی کاردان و با تدبیر که باعث رشد جایگاه جزیره کیش در عرصه های ملی شده است تبریک گفت.

رییس جامعه هتلداران نوروز امسال را در سایه کارکرد خوب سازمان منطقه آزاد کیش روزهای بسیار پر رونق و کم نظیری برای این جزیره دانست و افزود: با وجود اینکه سال 95 در زمره رکوردهای گردشگری کیش بود در نوروز امسال با وجود شرایط نا مناسب جوی نسبت به سال 95 هم افزایش گردشگری داشتیم که این موضوع نشان دهنده اقدامات صحیح انجام شده برای پیشرفت و گسترش گردشگری جزیره کیش است.

علاوه بر این به رضایتمندی صد در صدی هتلداران از رونق اقتصادی نوروز 96 اشاره کرد و گفت: صنعت هتلداری کیش به واسطه فعالیت های زیر ساختی انجام شده رشد کیفی خوبی داشته است که این امر یکی از عوامل استقبال گردشگران از سکونت در هتل است.

رییس جامعه هتلداران با بیان اینکه جزیره کیش از نظر سطح کیفیت خدمات هتلی در بالاترین رتبه کشور قرار دارد گفت: جزیره کیش می تواند با افزایش سطح خدمات با کیفیت آینده خوبی را برای پیشرفت و گسترش گردشگری جزیره و کشور رقم بزند و به الگویی برای سایر کشور بدل شود.

وی واکنش و هماهنگی بین قسمت های مختلف جزیره کیش را در این دوران یکی از دلایل موفقیت جزیره کیش در پیشرفت و گسترش گردشگری برشمرد و افزود: تعامل خوبی که بین مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، امام جمعه، نیروهای نظامی و انتظامی، نهادها و ادارات دولتی و بخش خصوصی وجود دارد موجب پیشرفت بهتر و سریعتر کارها شده است.

مسیح الله صفا در ادامه به تشریح بعضی مشکلات هتلداران پرداخت و افزود: سیاستهای ارسال شده از سوی سازمان منطقه جزیره کیش در خصوص الزام آموزش به کارکنان هتل ها و بهره گیری از کادر پرسنلی متخصص با زمینه کاری مرتبط، اقدامی در جهت استاندارد سازی هتل های کیش است اما نیاز دارد در خصوص زمان بندی فرصت بیشتری در اختیار هتلداران قرار گیرد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش نیز در این جلسه با اشاره به اقدامات سازمان منطقه آزاد کیش در جهت پیشرفت و گسترش زیر ساخت ها گفت: بعضی اقدامات به ظاهر شهری است اما مزایای آن باعث کاهش هزینه ها و آسانی کارها برای قسمت خصوصی می شود. در حقیقت سازمان منطقه آزاد کیش با این اقدامات سوبسید در اختیار قسمت خصوصی میگذارد از جمله این اقدامات ساخت تصفیه خانه 10 هزار متر مکعبی کیش بود که با اجرای این طرح ماهانه رقم بالایی صرفه جویی برای هتل ها به همراه دارد.

دکتر مونسان در ادامه از اجرای بعضی طرح ها به عنوان فعالیتهایی یاد کرد که دستاوردهای آن با گذشت زمان مشخص می شود و بسیاری از طرح هایی که در ابتدا با مخالفت شدید بخش های مختلف همراه بود با اجرایی شدن ضمن اصلاح ساختارها موجب حذف واسطه ها، کاهش هزینه های گردشگری و در نتیجه رونق اقتصادی شده است.

وی تاکید کرد: تمامی فعالیت های سازمان منطقه آزاد کیش حمایتی است و با هدف رشد و پیشرفت جزیره کیش انجام می شود. مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در خصوص ستاره دار کردن هتل ها گفت: در همه دنیا این موضوع مربوط به نهادهای حاکمیتی است که با وجود نماینده جامعه یا بخش خصوصی مرتبط اجرایی میشود. در جزیره کیش نیز با توجه به اینکه سازمانن منطقه آزاد کیش عهده دار امور مدیریتی است این طرح باید توسط این سازمان با حضور نماینده جامعه هتلداران برپایه معیارهای استاندارد صنعت هتلداری انجام شود.

در ادامه در خصوص اجرای طرح یکپارچه سرویس دهی به مسافران هتل ها افزود: با توجه به اینکه انجام هماهنگی بین قسمت های مختلف کیش بر عهده سازمان منطقه آزاد است و در تصمیم گیریها باید به گونه ای رفتار شود که به نفع همه قسمت ها باشد و از جهتی جلوی ایجاد واسطه ها و دلالی گرفته شود لازم است که در این زمینه سازمان منطقه آزاد کیش با اجرای این طرح جلوی بعضی نا هنجاریها را بگیرد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش اضافه نمود، دریافت بعضی پولها به عنوان تریپ به منظور بردن گردشگر به مقاصد متقاضی نا هنجاری و مشکلی است که پیامدهای بدی برای کیش به همراه داشته است. اولین اثر بد این موضوع افزایش هزینه هاست که موجب کاهش گردشگری شده بود. سازمان منطقه آزاد کیش در سه سال گذشته با بررسی همه جانبه این پدیده های نادرست اقدام به تصحیح الگوهای گردشگری کرده است.

دکتر مونسان ادامه داد: در این جهت معاونت گردشگری سازمان با بررسی در مورد این موضوع با وجود مخالفت های بسیار اقداماتی انجام داد که در نوروز سال گذشته و امسال شاهد نتایج خوب آن بودیم. در پی این اقدامات هزینه های گردشگری که بدلیل حضور واسطه ها بی دلیل افزایش یافته بود کاهش یافت و باعث جذب گردشگر و رونق اقتصادی شد.

در ادامه بیان کرد: خدمات در جزیره کیش باید به گونه ای ارائه شود که مشتری مطمئن باشد معادل خدماتی که دریافت می کند هزینه می پردازد. مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با اشاره به رکوردهای مثبت گردشگری کیش در نوروز 96 گفت: درکنار کاهش هزینه ها و افزایش کیفیت خدمات دهی معرفی به موقع و صحیح جزیره کیش در برنامه تلویزیونی همام یکی از اقدامات موثر در جذب گردشگران بود.

دکتر مونسان در پایان از جزیره هندورابی و کشتی بزرگ اقیانوس پیمای سانی به عنوان ظرفیت های جدیدی یاد کرد که سرمایه گذاران و مالکان هتلها می توانند به عنوان فرصتی ارزشمند با برنامه ریزیهای خلاقانه و متنوع  در راستای رضایتمندی و خرسندی گردشگران و مسافران تور کیش و افزایش در آمد زایی از آنها استفاده کنند.

شایان ذکر است که جزیره کیش در حال حاضر دارای پنجاه و سه هتل با چهار هزار و هشتاد و هشت اتاق و ده هزار و پانصد و بیست و سه تخت است و بیست و شش هتل پنج ستاره، سیزده هتل چهار ستاره و پنج مجتمع اقامتی با ظرفیت بیست هزار تخت اقامتی نیز در حال ساخت است.

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما