ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

اجرای موسیقی و مراسم آئینی کرمانج در جزیره کیش

 

اجرای موسیقی و مراسم آئینی کرمانج در جزیره کیش

 

موسیقی و مراسم آئینی کرمانج، هر روز در ایام جشن نوروزگاه در جزیره کیش برگزار می‌شود.

به نقل از سازمان منطقه آزاد کیش، گروه موسیقی و آئینی کرمانج از بیست و هشتم اسفند تا چهاردهم فروردین هر روز از ساعت 11:00 لغایت 22:00 در بازارهای کیش به اجرای برنامه می‌پردازند.

کرمانج یکی از گویش‌های اصلی زبان‌های کردی است. کرمانج‌ها که قرن‌ها پیش، از کردستان به شمال خراسان کوچانده شده‌اند، با آن که به کردی سخن می‌گویند به لحاظ فرهنگی تحت تأثیر فرهنگ خراسانیان قرار گرفته‌اند. صدها آهنگ در موسیقی کرمانجی خراسان وجود دارد که هر کدام، فلسفه مخصوص به خود دارند. گروه موسیقی و آئینی شایجان هر روز در بازارهای کیش به اجرای موسیقی‌ها، مراسم و بازی‌های متفاوت و متنوع کرمانجی می‌پردازند.

متذکر می‌شود در تعطیلات نوروزی در جزیره کیش ده‌ها برنامه هنری - فرهنگی اجرا می شود. این برنامه‌ها که شامل موسیقی محلی، موسیقی آئینی نواحی مختلف ایران، تئاتر، کارناوال شادی، بازی‌های محلی، برپایی سیاه چادرها، کنسرت موسیقی پاپ و ... می‌باشد مورد استقبال بسیاری از گردشگران نوروزی تور کیش قرار گرفته است.

در تعطیلات نوروزی کیش، ده‌ها هزار نفر از هم‌وطنان، این جزیره مرجانی و زیبا را برای گذراندن اوقات فراغت خود انتخاب می‌کنند و از برنامه‌های بسیار شاد، سرگرم‌ کننده و مفرح آن استفاده می‌کنند.

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما