ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

آمادگی مناطق آزاد جزیره کیش جهت برگزاری کنسرت‌ های خیابانی

 

آمادگی مناطق آزاد جزیره کیش جهت برگزاری کنسرت‌ های خیابانی

مدیر هنری، فرهنگی و اجتماعی دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد در ارتباط با برگزاری کنسرت‌ و برنامه‌ها در فضای باز به صورت رایگان، آمادگی دبیرخانه را جهت میزبانی از خوانندگان و هنرمندان که تمایل دارند در مناطق محروم به خصوص مرزنشینان اطراف مناطق آزاد جزیره کیش برنامه ای داشته باشند خبر داد.

علی حسنلو با اشاره بر اینکه هنرمندانی که علاقه مند به برگزاری کنسرت های خیابانی در داخل منطقه آزاد هستند بیان کرد: در اطراف مناطق آزاد مناطق مرزی بسیاری وجود دارد که از بعد امکانات و یا مسائل اقتصادی تحت فشار هستند و به حمایت‌های مالی و فرهنگی جهت شادی بیشتر نیازمند هستند.

وی ادامه داد بومیان و افراد کم توان مناطق محروم نیازمند حمایت‌های فرهنگی هستند و اگر خوانندگان کشور در مناطق آزاد کشور کنسرت های خیابانی برگزار کنند، دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی زمینه‌های لازم را جهت کنسرت های خیابانی در مناطق ارس، ماکو، اروند و چابهار فراهم خواهد کرد.

مدیر هنری، فرهنگی و اجتماعی دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی نیز بیان کرد مناطق آزاد با منطقه آزاد کیش تفاوت چشمگیری دارد بطوریکه برخی مناطق آزاد را منطقه آزاد کیش می دانند. در جزیره کیش عموما مسافران به کنسرت می‌روند ولی مناطق آزاد کشور از شرایط مطلوبی برخوردار نیستند و از محرومیت های بسیاری رنج می برند. قطعا حمایت‌های لازم جهت ایجاد برنامه‌ای فرهنگی برای همبستگی و همدلی ملی انجام خواهد شد.

حسنلو بیان کرد: در کیش روستاهای محرومی بسیاری دیده می شود که برنامه‌های فرهنگی، هنری را می توانیم در این روستاها در نظر بگیریم. تامین هزینه های آماده سازی فضای باز و سایر هزینه‌های لجستیکی و میزبانی توسط دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی صورت خواهد گرفت.

متقاضیان قادر خواهند بود با تماس با دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی آمادگی خود را جهت هماهنگی اعلام کنند. صدور مجوز، تامین امنیت و سایر فرآیندهای اجرای چنین برنامه‌هایی در مناطق آزاد مانند سرزمین اصلی نیست و با سرعت و  سهولت بیشتری پیش خواهد رفت. از تمامی هنرمندان بزرگ جهت بهبود فضای فرهنگی و اجتماعی در مناطق مرزی و محروم دعوت به عمل می آید. پس هنرمندانی که مایل به اجرای چنین اتفاقی هستند می توانند با دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی تماس بگیرند.

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما