ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

درمورد منتقدان توافق هسته ای سخنی نگفته ام

 

درمورد منتقدان توافق هسته سخنی نگفته ام

 

اکبر ترکان مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد درباره سخنانی که چند روز پیش به نقل از او در پایگاه های خبری منتشر شده به پایگاه خبری منطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: درمورد منتقدان توافق هسته ای سخنی نگفته ام و تمام مطالبی که از جانب من در رسانه های عمومی بیان شده دروغ می باشد.

وی طی این گفتگو اعلام کرد: اگر بخواهم درخصوص این موضوع حرفی بزنم ابتدا با پایگاه خبری مناطق آزاد درمیان می گذارم و هر گونه مطلبی که به صورت دروغ از من منتشر شده را با جدیت تمام پیگیری می کنم.

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

وزیر نفت از برداشت یک میلیارد متر مکعب گاز در کیش خبر داد

 

وزیر نفت از برداشت یک میلیارد متر مکعب گاز در کیش خبر داد

 

 

 

 

 

 

به گفته وزیر نفت از آذرماه سال 94 برداشت 1 میلیار متر کعب گاز از میدان گازی کیش صورت میگیرد و طی این عملیات فاز اول میدان گازی کیش افتتاح می شود. این میدان گازی در سی کیلومتری از جزیره لاوان واقع شده و در قسمت جنوبی جزیره کیش قرار گرفته است.

برداشت میعانات گازی از این میدان در 3 فاز در نظر گرفته شده و در حدود سیصد و نود و هشت میلیون بشکه می باشد که با کامل شدن این طرح این مقدار به 3 میلیارد فوت مکعب گاز می رسد و مقدار ذخیره نفت از حدود سی و هشت تریلیون فوت مکعب به چهل و پنج هزار بشکه می رسد.

در سال 88 قراردادی به اندازه ده میلیارد دلار با مدیریت بانک ملت بین شرکت های پتروپارس، جهان پارس و سازه به امضا رسید ولی چون منابع مالی آن مطابق با قرارداد انجام نشد این طرح پیشرفت نکرد و در نهایت متوقف شد اما از مردادماه سال 91 به دلیل لغو کنسرسیوم ایرانی این طرح طبق قرارداد به شرکت ملی گاز سپرده شد.

در حال حاضر پیش بینی های مربوط به مناقصه خطوط لوله دریایی انجام شده اما با توجه به حفر سیزده حلقه چاه هنوز انتقال گاز صورت نگرفته است.

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

رضایت گردشگران از مسایل بهداشتی در کیش

 

رضایت گردشگران از مسایل بهداشتی در کیش

 

 

 

 

 

 

با اجرای طرح سلامت نوروزی در جزیره کیش شکایت های گردشگران کیش از مسایل بهداشتی سی و پنج درصد کاهش یافته و میزان رضایت آن ها افزایش یافت.

این طرح از تاریخ 25/12/93 آغاز و تا تاریخ 15/1/94 ادامه داشت که در این مدت شش گروه جهت بازدید و تایید سلامت مواد غذایی از هشتصد و چهار مرکز عمومی و رستوران ها و مراکز مواد غذایی دیدن کردند که طی این بازدیدها 2123 کیلوگرم مواد غذایی و مصرفی که دچار فساد شده بودند جمع آوری شد. این مواد غذایی بیشتر مربوط به رستوران ها و هتل های بودند که از شب  گذشته در یخچال ها مانده بودند و باعث به وجود آمدن مشکلاتی برای گردشگران می شدند.

در جریان این بازدیدها 2 مورد از مراکز غذایی تعطیل شده که با رفع مشکلات تذکر داده شده دوباره بازگشایی شدند و به فعالیت خود ادامه دادند. همچنین چند مورد از این مراکز به دلایلی همچون رعایت نکردن مسایل بهداشی به مراجع قانونی ارجاع داده شدند تا در مورد آن ها به صورت قانونی تصمیم گیری شود.

همچنین نمونه برداری از مواد غذایی و مصرفی و رسیدگی به شکایات مردمی از دیگر نقاط مثبت این طرح بود.

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

تکمیل ظرفیت اکثر هتل های کیش در نوروز 94

 

تکمیل ظرفیت اکثر هتل های کیش در نوروز 94

 

 

 

 

 

 

دکتر مونسان طی گزارشی اعلام کرد: در ایام نوروز 94 حدود صد و هشتاد و سه هزار گردشگر در هر شب در جزیره کیش اقامت داشتند که تعداد هفتاد و هشت هزار گردشگر در کمپ های چادری برپا شده اسکان داشتند و تعداد چهل و دو هزار نفر نیز در کمپ های اسکان اقامت داشتند و این آمار چهل و شش درصد بیشتر از سال قبل بوده است.  

همچنین دکتر مونسان اشاره کرد حدود سی و هشت هزار گردشگر از بیمارستان جزیره و خدمات آن استفاده کردند.

وی اظهار داشت با ایجاد هماهنگی با خدمات گردشگری در کیش و نیز مراکز تجاری، برنامه های مفرحی برای گردشگران به اجرا درآمد که مورد استقبال آن ها قرار گرفت که تمام این برنامه ها با حضور هنرمندان مقیم جزیره برگزار گردید.

از برنامه های اجرا شده برای گردشگران در این ایام می توان به اجرای تئاتر، برپایی غرفه های فرهنگی و هنری، پخت غذاهای سنتی، کارگاه های صنایع دستی،اجرای موسیقی زنده، نمایش عروسکی برای کودکان و غیره اشاره کرد.

مديرعامل سازمان منطقه آزاد كيش همچنین از حضور مداوم مدیران این سازمان در ایام نوروز برای خدمت رسانی به گردشگران قدردانی نمود.

 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

بررسی چگونگی همکاری بین منطقه کیش و جمهوری آذربایجان

 

بررسی چگونگی همکاری بین منطقه کیش و جمهوری آذربایجان

 

 

 

 

 

 

 

در جلسه ای که بین معاون گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش و سفیر جهمهوری آذربایجان صورت گرفت چگونگی همکاری بیشتر منطقه آزاد کیش و جمهوری آذربایجان مورد بررسی و بحث قرار گرفت.

در این خصوص به گفته معاون گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش این منطقه برای برپایی اردوهای تیم های ورزشی مخصوصا در فصل زمستان بسیار مناسب است و این مورد یکی از پیشنهادات این مقام مسئول در این زمینه بود.

وی به پزشکان معتبر جزیره اشاره کرد و گفت: در بخش سلامت نیز جزیره کیش می تواند خدمات قابل توجهی را به گردشگران و بیمارانی که از جمهوری آذربایجان به این منطقه سفر می کنند ارایه نماید.

جوانشیر آخونداف سفیر جمهوری آذربایجان گفت: اگر مسئولین این منطقه تبلیغات خود را درباره معرفی هر چه بیشتر این جزیره افزایش دهند گردشگران بیشتری به منطقه جذب خواهد شد.

محمد محب خدایی معاون گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش در این جلسه به نقاط مشترک فرهنگی بین دو منطقه اشاره کرد و این مسئله را یکی دیگر از نقاط مثبت برای سفر گردشگران به جزیره کیش دانست.