نقش صنایع دستی در هویت فرهنگ ها  

نماینده یونسکو در كشورمان بیان کرده : در روزگار کنونی بر همه واضح  میباشد که صنایع دستی نقش  بسیار مهمی در شکل گیری  و بیان هویت ملت ها داشته  وچقدر در پیشرفت  اقتصاد و فقرزدایی حائز اهمیت است.

 "تاریا ویرتانن" امروز در نطقی كه در مراسم بزرگداشت  برگزیدگان  نشان مرغوبیت صنایع دستی یونسکو که در جزیره قشم ايراد كرد گفت : نشان مرغوبیت یونسکو برای صنایع دستی آسیای شرقی که در سالهای پیشین  نشان اصالت صنایع دستی شناخته ميشد ، 12 سال پيش توسط  یونسکو و انجمن توسعه و گسترش صنایع دستی آسه آن برای افزایش  استانداردهای کیفی و بالابردن سطح دانش عمومی در باره  صنایع دستی در ده  کشور  عضو  پایه گزاری شد  و به دلیل توفیق به سرعت  در کشورهای مناطق آسیای میانه غربی و جنوبی نیز فراگیر شد ، که سبب رشد کیفی . کمی این طرح شد .

 ایشان اضافه کرد: نشان مرغوبیت در اصل  یک سو کار کنترل کیفیت و وسیله ای  برای معرفی و مارکتینگ  بوده وپشتوانه ای برای  ساخت  محصولات صنایع دستی با کیفیت بالا ، سنتی و خلاقانه میباشد  .و در واقع نشان مرغوبیت یونسکو تصمیم دارد که فعلان عرصه تولید صنایع دستی را تشویق کند تا در تولید محصولات خود مهارت ها، طرح ها و نقوش اصیل را به روش مبتکرانه  استفاده کنند  تا بتوانند موجب پایداری این سنت ها و مهارت ها باشند .

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما