چاپ
دسته: پیرامون کیش
بازدید: 41347
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

پوشش گياهی كيش

پوشش سبز جزیره زیبای کیش دو گونه از گیاهان علفی یکساله  چند ساله و گیاهان نیمه چوبی، و چوبی را در بر میگیرد . پاییز  گیاهان جزیره با شروع  فصل گرم و خشک تابستان همراه است .

رویش های علفی جزیره اغلب  در انتهای ماه اول پاییز و نیمه ماه دوم آن  به مرور شکل میگیرد و سبب میشود سطح خاکستری جزیره به سبزی بگراید .

این سبزی  با شروع  ماه های ابتدایی بهار  کم کم خشک میشود و رنگ سبز به زردی میگراید . اما در همین میان  لکه های سبزو سبزنقره ای علف های پایا در طی فصل  تابستان، تا آغاز پاییز دیقابل رویت است .

چند گونه  از علف های یک ساله ای که در کیش میروید  عبارتند از انواع گندمی ها، همیشه بهار، سیزاب، شبوها، چنگ مریم، یونجه ها، شنبلیله های وحشی، فرفیون ها، شمعدانی ها، تاتوره، آفتاب پرست، ترشک، بارهنگ ها و ...

اما در مورد درختچه های کوتاه و بوته میشود به  گونه های گرگ تیغ، اوکرادنوس، افدرا، نیل، برخی از کنف ها، برخی از سلمه تره ها، شوره ها، گزها و .. اشاره کرد . درختان اصلی  بومی و طبیعی جزیره مانند  کهور و بومی، کنار، گزهای تقریباً بلند، انجیر بنگالی که از قدیم کاشته شده اند و تقریباً حالت بومی دارند، کرت و برخی از آکاسیاهای دیگر که همراه با کهور پاکستانی و اوکالیپتوس، نخل، نارگیل، گاروم زنگی، سه پستان و .. میباشند