چاپ
دسته: تازه های کیش
بازدید: 73
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

منطقه آزاد کيش نمونه ای موفق و پيشرو

 

منطقه آزاد کيش نمونه ای موفق و پيشرو

امام جمعه موقت تهران گفت: منطقه آزاد کيش را می توان به عنوان نمونه ای موفق و پيشرو در اداره مناطق آزاد کشور معرفی نمود.

حجت الاسلام سيد محمد حسن ابوترابی در ديدار با دکتر مظفری مدير عامل سازمان منطقه آزاد کيش بیان کرد: قطعا مديريت اين منطقه آزاد، تجربه ی مهمی از مديريت يکپارچه شهری و منطقه ای را برایتان خواهد داشت و همچنین می تواند به عنوان الگویی در سطح ملی مورد بهره برداری نیز قرار گيرد.

ابو ترابی فرد به نقش ظرفيت‌های فرهنگی، اقتصادی و گردشگری اين منطقه در توسعه ملی تاکید نمودند و خواستار استفاده از این توانمنديها جهت ارتقاء پشتوانه علمی و کارشناسی و استفاده از نظرات صاحبان فکر و انديشه، ايده‌های نو و به کارگيری تجربيات در روند تصميم سازی و تصميم گيرها شدند.

وی همچنين در جهت کاهش هزينه‌های جاری تأکيد نمودند و افزودند: از توانايی ‌ها و ظرفيت‌های اين منطقه، بويژه توسعه صادرات، برای ايجاد و توسعه درآمدهای پايدار و تنوع بخشی به آن استفاده شود.

در آغاز اين ديدار دکتر غلامحسين مظفری مدير عامل سازمان منطقه آزاد کيش با گزارشی از پتانسيل و ظرفيت‌های منطقه آزاد کيش ارائه دادند و خاطرنشان کردند:‌ جزیره کیش با وجود ظرفيت اکوتوريستی برای جذب گردشگران تور کیش و منابع طبيعی کم نظیر بوده و می ‌تواند براساس يک برنامه جامع و با حمايت و همدلی ملی به عنوان قطب گردشگری و اقتصادی منطقه تبديل شود.