امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال

خوشگذرانی در آبهای خلیج فارس

جنوب ایران دارای پتانسیل گردشگری و تفریحی بسیاری است که بسیاری از گردشگران این خطه از کشورمان را مقصد گردشگری خود قرار می دهند. گردشگران قادر خواهند بود از اماکن دیدنی و باستانی جنوب ایران بازدید کنند و لحظات خوشی را برای خود ایجاد کنند. در سفر به جزیره کیش میزبان خلیج نیلگون فارس می شوید که با زیبایی اش هر بیننده ای را مجذوب خود می کند. آبهای خلیج فارس متشکل از جزایر متعدد و بی نظیری است که هر یک از ویژگیها و زیبایی منحصر بفردی برخوردار است. یکی از این جزایر که مورد توجه بسیاری از گردشگران است جزیره زیبای کیش است که با امکانات و تفریحات مدرن و مناسب میزبان مسافران است. این جزیره آنقدر به لحاظ گردشگری گسترده است که قادر نخواهید بود جاذبه های دیدنی کیش را از دست بدهید.

دیدنیهای کیش را تنها نمی توان سواحل زیبای آن در نظر گرفت و غافل از سایر جاذبه های دیدنی آن بود. مراکز خرید، دیدنی های باستانی و تاریخی، جاذبه های طبیعی، تفریحات آبی و .... از جمله اماکنی هستند که لحظات خوشی را برای ما رقم خواهند زد. در این مقاله سعی داریم تا از پرطرفدارترین نقاط گردشگری کشور یعنی جزیره زیبای کیش سخن بگوییم.

چند نکته ی مهم:

-افراد و شرکت های متفاوتی در کیش حضور دارند که آماده ارائه خدمات تفریحی خود هستند.

-در ایام مناسبتی و خاص ممکن است در هزینه ها اختلاف چشم گیری مشاهده شود.

- سعی کنید از بن های تخفیف هتل ها و آژانس های خدمات مسافرتی استفاده کنید تا سفری مقرون به صرفه و ارزانی داشته باشید.

-اگر قصد تهیه بلیط تفریحات را دارید می توانید به مراکز تفریحی مد نظرتان مراجعه و یا از طریق هتل ها، آژانس های مسافرتی یا نمایندگی های فروش اقدام به خرید بلیط نمایید.

-شرایط آب و هوایی جزیره کیش در ارائه و یا عدم ارائه خدمات تفریحی اثر خواهد گذاشت و حتی ممکن است برای حفظ امنیت مسافران از ارائه خدمات امتناع کنند.

در ذیل به برخی از جاذبه های دیدنی و تفریحی جزیره کیش می پردازیم.

1- تفریحات آبی

بسیاری از گردشگرانی که قصد سفر به کیش را دارند مایلند به کنار سواحل بروند و از تفریحات آبی این جزیره استفاده نمایند که چتر پاراسل، غواصی، اسکی روی آب، فلایبرد، شاتل و بنانا و .... از جمله آنند.

 

خوشگذرانی در آبهای خلیج فارس

2- دوچرخه سواری

در جزیره کیش می توانید یکی از طولانی ترین و زیباترین مسیرهای دوچرخه سواری را بیابید. این مسیر حدودا 51 كیلومتر طول دارد و در واقع مسیری است که برای دوچرخه سواری در نظر گرفته شده و جدا از مسیرهای اتومبیل است و بخش اصلی آن را حاشیه نوار ساحلی تشکیل می دهد. گردشگرانی که به دوچرخه علاقه مند هستند این مسیر دوچرخه سواری را از دست ندهند. برای کرایه دوچرخه نیز می توانید به ایستگاه‌های ویژه کرایه دوچرخه که در قسمت های مختلف جزیره کیش مانند اسکله تفریحی و جنب بازار مرجان به چشم می خورد مراجعه نمایند.

مدت زمان: یک ساعت

 

خوشگذرانی در آبهای خلیج فارس

3- اسکوتر برقی

اسکوترهای برقی دوچرخه یا موتورهای کوچک برقی از دیگر تفریحاتی هستند که برای گردشگران در نظر گرفته شده است. اسکوتر برقی نیروی محرکه اش را از باتری تامین می کند. در مسیر دوچرخه سواری نیز اسکوتر سواری نیز امکان پذیر است. اسکوتر برقی تنها دارای گاز و ترمز است. در بیشتر مراکز تفریحی جزیره کیش از قیبل اسکله تفریحی و پارک ساحلی مرجان ایستگاه های ویژه کرایه اسکوتر برقی موجود است.

مدت زمان: یک ساعت

 

خوشگذرانی در آبهای خلیج فارس

 

شرایط اجاره و استفاده از اسکوتر برقی:

- برای تکمیل فرم قرارداد داشتن حداقل 15 سال سن الزامیست.

- کارت شناسایی معتبر به همراه داشته باشید و ودیعه جهت ضمانت سلامت دستگاه را پرداخت نمایید.

-از کلاه ایمنی استفاده کنید.

-از رفتن به درون معابر پیاده و سواره رو خودداری نمایید و در نقاط تعیین شده از این وسیله استفاده کنید. در غیر این صورت جریمه خواهید پرداخت.

- در صورت مجروح شدن و آسیب دیدگی افراد در جریان اجاره دستگاه، مرکز این تفریح هیچگونه مسوولیتی نخواهد داشت. فرد اجاره کننده در واقع با امضای قرارداد تمام پیشامدهایی که به صورت سهوا و یا عمدا توسط او صورت گرفته را می پذیرد.

 قوانین استفاده از اسکوتر برقی

-با سرعت نرانید.

-مراقب کودکان و سالمندان باشید.

-حتما از سمت راست حرکت کنید.

- قبل از تمام شدن شارژ باتری به ایستگاه برگردید.

4- باگی

باگی از دیگر تفریحاتی است که گردشگران می توانند به سراغ آن بروند و لحظات شاد و هیجان انگیزی را تجربه کنند. باگی یک وسیله چهار چرخ است که برای سافاری استفاده می شود. پیست خاكی باگی جزیره کیش دارای 400 متر طول می باشد. باگی های دو نفره نیز در اختیار گردشگران قرار داده می شود تا تجربه ی بی نظیری داشته باشند. تورهای ورزشی تفریحی باگی نیز در جزیره برگزار می شود که راهنمایان حرفه ای حضور دارند و با موتور چهار چرخ ATV  جلو حرکت می کنند. باگی سواران این فرصت را خواهند داشت تا از درخت سبز، كلبه هور و كشتی یونانی دیدن نمایند.

مدت زمان: 10 دقیقه

 

خوشگذرانی در آبهای خلیج فارس

5- شترسواری

شترسواری در بیشتر نقاط ایران دیده می شود ولی در جزیره کیش با توجه به شرایط محیطی اش حال و هوای دیگری دارد. شترسواری معمولا در پارک سافاری کیش دیده می شود ولی با توجه به زمان سفر شما امکان دارد شتربانان مکان دیگری نظیر کشتی یونانی را برای شترسواری برگزینند.

مدت زمان: 15 دقیقه

 

خوشگذرانی در آبهای خلیج فارس

6- جنگ های شادی

میهمانان تور کیش می توانند در برنامه های متنوعی که در شب های کیش برگزار می شوند حضور پیدا کنند که قطعا جالب و دل انگیز خواهد بود. برخی از برنامه هایی که برای این جنگ در نظر گرفته شده شامل تقلید صدا، مسابقه، تئاتر طنز و ... است. علاقه مندان جهت تهیه بلیت و حضور در این جنگ ها می توانند به محل برگزاری آنها و یا از طریق هتل ها و مراکز مجاز اطلاعاتی کسب نمایند.

مدت زمان: از 1 ساعت

 

خوشگذرانی در آبهای خلیج فارس

7- سافاری

اگر به دنبال تفریحات هیجان انگیز و آدرنالین هستنید توصیه می شود سافاری در کیش را از دست ندهید. در تور سافاری سوار بر ماشین های مخصوصی خواهید شد و از تپه ها بالا و پایین خواهید رفت و تجربه ی جذاب و هیجان انگیزی در این تفریح کسب خواهید کرد.

مدت زمان: 15 دقیقه

 

خوشگذرانی در آبهای خلیج فارس

شرایط استفاده از سافاری:

-حداقل داشتن پنج سال سن الزامیست.

8- موتورسواری

موتورسواری برای عاشقان این تفریح بسیار جذاب خواهد بود. در جزیره کیش انواع مختلفی از موتورها موجود است که هر کدام ویژگی خاص خود را دارد و علاقه مندان این فرصت را خواهند داشت تا برای تفریح موتورسواری خود برنامه ریزی نمایند.

موتور ATV 90 cc: موتور تمام اتوماتیک در پیست پرپیچ و خم

مدت زمان: 10 دقیقه

 

خوشگذرانی در آبهای خلیج فارس

 

شرایط استفاده از موتورسواری:

- داشتن حداقل 12 سال سن

موتور تریل 80 cc: موتور نیمه اتوماتیک با هیجان زیاد

مدت زمان: 10 دقیقه

شرایط استفاده:

-داشتن حداقل 12 سال سن الزامیست.

موتور مینی تریل 50cc: موتور اتومات با دو چرخ کمکی

مدت زمان: 10 دقیقه

شرایط استفاده:

-داشتن 5 تا 10 سال سن و قد حداکثر 120 سانتی متر برای علاقه مندان این تفریح الزامیست.

موتور ATV 250 cc: موتور دنده ای حرفه ای

مدت زمان: 10 دقیقه

شرایط استفاده:

- انجام این تفریح برای خانم ها ممنوع می باشد.

-داشتن بالای 16 سال سن و مسلط به موتور سواری

 

9- کارتینگ

رانندگی با ماشین های کوچک تک نفره کارتینگ گفته می شود. کارتینگ تجربه ایمن سرعت و هیجان را برایتان به ارمغان خواهد آورد. شما می توانید بدون گواهینامه رانندگی و یا بدون تبحر خاصی از این ماشین ها استفاده کنید و تجربه ای خاص و جذاب را در خاطراتتان ثبت کنید.

مدت زمان: 10 دقیقه

 

خوشگذرانی در آبهای خلیج فارس

 

10- بانجی شوتینگ

این تفریح زیر مجموعه خانواده بانجی جامپینگ می باشد که دارای دو ستون فلزی به ارتفاع 15 متری است و به فواصل 20 متری از یکدیگر واقع شده اند. یک کش به هر ستون وصل است که افراد را از دو طرف به آنها متصل می کند. طناب ها نیز توسط موتورهای مخصوص کشیده و رها می شوند.

مدت زمان: 5 دقیقه

شرایط استفاده:

-داشتن حداکثر وزن 100 کیلوگرم

 

خوشگذرانی در آبهای خلیج فارس

 

11- پینت بال

پینت بال فرصت لذت بخشی است که با دوستان و یا به صورت خانوادگی می توانید تجربه نمایید. پینت بال در واقع جنگی سرشار از خنده و شادی است و یک جنگ به تمام معنی با گلوله های رنگی.

مدت زمان: یک ساعت

 

خوشگذرانی در آبهای خلیج فارس

12- تونل وحشت

علاقه مندان هیجان و آدرنالین مکان خوبی را پیدا کرده اند چرا که یک تفریح ترسناک به شمار می رود. شما می توانید از هرم مومیایی، تونل وحشت و ... دیدن نمایید. تونل وحشت در واقع تونلی تنگ و تاریک است که دارای پیچ و خم های بسیاری است و شما می توانید در این تونل میزان شجاعت خود را محک بزنید و ترس و وحشت را لمس کنید. در قسمت های مختلف جزیره کیش مانند پارک سافاری، هتل شایان، هتل ارم و ...این تفریح دیده می شود.

مدت زمان: از 5 دقیقه

 

خوشگذرانی در آبهای خلیج فارس

 

13- دالان ماجراجویان

علاقه مندان به تفریحات فکری و فیزیکی می توانند به دالان ماجراجویان مراجعه کنند و تجربه جذاب و هیجان انگیزی را کسب کنند. دالان ماجراجویان در پارک سافاری واقع شده است و دارای مسیرهایی پر پیچ و خم می باشد.

مدت زمان: 5 دقیقه

 

14- عینک واقعیت مجازی

عینک واقعیت مجازی (VR) در واقع برای برداشتن مرزهای واقعیت و فضای مجازی ایجاد شده است. تماشای فیلم های سه بعدی مخصوص از جمله موارد استفاده از عینک واقعیت مجازی است که در شما این حس را اینجاد خواهد کرد که در فضای فیلم قرار گرفته اید. تصاویری که از این عینک ها ایجاد می شود بسیار به واقعیت نزدیک است. بیشتر افراد زمانی که فیلم تماشا می کنند از فضای موجود خارج می شوند و حرکات جالبی را از خود به نمایش می گذارند.

مدت زمان: 10 دقیقه

 

15- پرواز

تجربه پرواز بر فراز آب های نیلگون خلیج فارس قطعا بسیار جذاب و دلنشین خواهد بود. تنها کافیست سوار بر هواپیماهای بدون موتور (گلايدر)، جایروکوپتر و کایت موتوردار شوید و شاهد منظره ای متفاوت از پهنه آبی خلیج فارس باشید.

باند گلایدر فرودگاه بین المللی جزیره کیش جهت انجام پروازهای تفریحی آماده  ارائه خدمات خود می باشد.

مدت زمان: 10 دقیقه

 

خوشگذرانی در آبهای خلیج فارس

 

16- شبیه ساز پرواز

گردشگران تور کیش علاوه بر اینکه می توانند تجربه پروازهای تفریحی را داشته باشند، قادر خواهند بود به وسیله فلای دامون خلبانی را نیز تجربه نمایند. اولین مرکز تخصصی شبیه سازهای پروازی در سطح کشور فلای دامون می باشد که پروازهای شبیه سازی شده را به صورت زیر برای علاقه مندان در نظر گرفته است.

- شبیه ساز پروازی ایرباس 320 - Airbus320

 

- شبیه ساز پروازی بویینگ 737 - Boeing 737

 

- شبیه ساز پروازی هواپیمای دو موتوره

 

- شبیه ساز پروازی با امکان حرکت (Motion) هواپیمای Mooney

مدت زمان: از 10 دقیقه

 

خوشگذرانی در آبهای خلیج فارس

 

17- بانجی جامپینگ

ازدیگر تفریحاتی که مسافران تور کیش قادر به لذت بردن از آن هستند، بانجی جامپینگ است. این تفریح برای شما تجربه سقوطی امن و هیجان انگیز را رقم خواهد زد. تنها کافیست به کش های مخصوص وصل شوید و در ارتفاع، شیرجه بزنید. جای نگرانی وجود ندارد زیرا خطری شما را تهدید نخواهد کرد زیرا کش ها مانع از رسیدن شما به زمین می شوند.

 

خوشگذرانی در آبهای خلیج فارس

 

18- سوارکاری

افرادی که علاقه مندان به سوارکاری هستند و تمایل دارند در جزیره کیش نیز این تفریح را انجام دهند بسیار جذاب خواهد بود. قطعا تجربه سوارکاری در سواحل نقره فام جزیره کیش تجربه استثنایی خواهد بود. در سواحل کیش و در کنار کشتی یونانی این فرصت را خواهید داشت تا این تفریح را انجام دهید.

زمان: از 10 دقیقه

 

خوشگذرانی در آبهای خلیج فارس

 

19- ترامپولین

گردشگرانی که تمایل دارند برای لحظاتی بپر بپرهای جانانه ای کنند و لحظات شاد و خوشی را سپری نمایند. می توانند به پارک سافاری مراجعه نمایند.

مدت زمان: 10 دقیقه

 

خوشگذرانی در آبهای خلیج فارس

 

20- خرید و پاساژ گردی

یکی دیگر از تفریحاتی که در جزیره کیش می توان انجام داد گشت و گذار در بازار و مراکز خرید کیش است که قطعا لذتبخش خواهد بود. تماشای اجناس رنگارنگ و متفاوت در پاساژها یا بازارهای کیش تجربه ی بی نظیری است. کیش دارای مراکز خرید متعددی است که بازدید از آن ها خارج از لطف نخواهد بود.

 

خوشگذرانی در آبهای خلیج فارس

 

21- شکم گردی

تجربه میل نمودن غذاهای دریایی و محلی و متنوع را در کیش از دست ندهید. شکم گردی بخشی جدایی ناپذیر در سفر به کیش است. رستوران های کیش با غذاهای با کیفیت و خوب خود آماده پذیرایی از میهمانان تور کیش هستند. برخی از رستورانهای کیش علاوه بر سرو غذا با اجرای موسیقی زنده لحظات خوبی را برای میهمانان مهیا می سازند.

 

خوشگذرانی در آبهای خلیج فارس

 

22- بولینگ و بیلیارد

انجام بولینگ و بیلیارد در جزیره کیش قطعا حال و هوای دیگری خواهد داشت. هدف گرفتن اشیایی به نام میله و غلتاندن توپ بر روی سطح صاف برای کسب امتیاز قطعا تجربه ای متفاوتی خواهد بود. در برخی از هتل ها و مراکز ورزشی کیش نیز بولینگ و بیلیارد در نظر گرفته اند. 

 

خوشگذرانی در آبهای خلیج فارس

 

23- شهربازی هایلند

شهربازی هایلند از دیگر اماکن تفریحی کیش به حساب می آید که با هر گروه سنی و یا سلیقه ای قادر خواهند بود تا از این تفریح لذت ببرند. شهربازی هایلند دارای 3 هکتار مساحت است. رولرکاستر هوایی و آبی، سفینه، سورتمه، رنجر، چرخ و فلک، تاب بچه، ماشین ضربتی آبی، ماشین برقی ضربتی، سینما 2000، قطار لاستیکی، سیمیلاتور، آبشار، رودخانه وحشی و... از جمله بازی هایی هستند که در شهربازی هایلند به چشم می خورد.

 

24- ورزش های ساحلی

جزیره کیش بارها تجربه میزبانی از مسابقات ورزش های ساحلی به ویژه والیبال ساحلی را داشته است. زمین والیبال ساحلی بسیاری در جزیره کیش به وجود آمده و همچنین امکانات خوبی نیز فراهم کرده اند. علاقه مندان به این ورزش می توانند به این زمین های ساحلی سری بزنند و لحظاتی خوبی را سپری نمایند.

 

خوشگذرانی در آبهای خلیج فارس

 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

 

پارک دلفینهای کیش گذر هنرمندان کیش درخت سبز کیش آکواريوم و نمايشگاه خزندگان كيش

روستای باغو کیش شهر باستاني حريره کیش شهر زیرزمینی کاریز کیش قایق های کف شیشه ای کیش

قنات کيش لاک پشت های دریایی کیش نخلستانهای کیش پارک آهوان و باغ وحش کیش

پارک ساحلی مرجان کیش مجموعه پارس سافاری کیش کارتینگ کیش باغ پرندگان کیش

کشتی یونانی کیش اسکی کابلی کیش آب انبار پنج بادگیر کیش اسکله بزرگ تفریحی کیش

جاده دنیا کیش خانه اعیانی کیش ساحل جزیره کیش ماهیگیری تفریحی در کیش

ورزش های دریایی کیش سواحل نقره فام کیش رویال راک کیش پرواز با جایروکوپتر در کیش

نخلستان باغ بهشت کیش کلبه هور کیش پارک ساحلی مرد ماهگیر خانه مردم شناسی بومیان کیش

فلای بورد کیش سوارکاری در کیش  جزیره هندورابی آکواریوم جزیره کیش

درخت لور یا انجیر معابد در کیش جزیره مینو در نزدیکی کیش برج اطلس کیش پاراسیلینگ کیش